• مقام معظم رهبری : وقتی افکار عمومی یک ملّت در اختیار بیگانه قرار گرفت، حرکت آن ملّت هم طبعاً طبق میل آن بیگانه پیش خواهد رفت.

با ورزش باراسل و فواید آن آشنا شوید

hamyar

عضو فعال
آیا آسیب دیده اید یا زانوهایتان درد می کند؟ اگر به دنبال ورزشی هستید که مفاصلتان را به خطر نیندازد یا می خواهید با خیال راحت به فرم دلخواهتان برگردید، ورزش باراسل یک ورزش عالی برای شما است. در اینجا دلایل مناسب بودن این ورزش برای همه را بیان می کنیم.


همانطور که از نام آن پیداست، باراسل نوعی ورزش تناسب اندام است که روی زمین انجام می شود و از ورزش باله الهام گرفته شده است. این ورزش، ترکیبی از پیلاتس، یوگا، تمرینات قدرتی و حرکات باله بوده و مانند ورزش باله، در گذشته ای نه چندان دور (در دهه 1950) ظهور کرد، زیرا باراسل تمرینی عالی برای بهبود تکنیک رقصندگان بود. بنابراین، احتمالا از ابتدای بوجود آمدن باله، یا حداقل از قرن هفدهم که تکنیک های باله پیچیده و پیچیده تر شد، وجود داشته است.

باراسل1.jpg
در سال 1953 بوریس کنیاسف روسی، رقصنده و استاد باله فرانسوی ، ورزش باراسل “barre au sol” (در فرانسوی به معنای باله ی زمینی) را بنیان نهاد. او مشکلی داشت: نتوانست میله بارهای باله که می بایست به دیوار متصل باشند را به موقع برای راه اندازی مدرسه باله خود در سوئیس آماده کند. بنابراین تصمیم گرفت که مجموعه ای از حرکات باله را که می توانست روی زمین اجرا شوند، کنار هم قرار دهد.

در طول سال ها این تکنیک تکامل یافت و به طور کلی در دنیای تناسب اندام بسیار محبوب شد. امروزه، تمرینات پیلاتس ، یوگا و حرکات قدرتی، همراه با حرکات های بیسیک باله، باراسل را به یک ورزش کامل بدنی تبدیل کرده است.

فواید ورزش باراسل​

حرکات ایزومتریک در باراسل: عضلات کلیدی را تقویت می کند
اصلاح وضعیت بدن در تمرینات باراسل
برطرف کردن استرس مفاصل
افزایش انعطاف پذیری
تقویت هسته بدن در باراسل
ذهنتان را باز می کند: هماهنگی

باراسل، واقعاً سبب آموزش مغز برای ایجاد هماهنگی می گردد. مغز شما باید دستورالعمل های مختلفی را برای تمام اعضای بدن ارسال نماید. در این روش یاد می گیرید که چگونه حرکت بازوها را با پاها هماهنگ کنید. به عنوان مثال، حرکت دادن بازو به سمت داخل، درحالی که پاها باید به سمت بیرون حرکت نمایند، تمرکز زیادی می خواهد.

حتما عاشق ورزش کردن روی زمین می شوید زیرا هنگامی که از تحمل وزن بدن فارغ باشید، حسی را تجربه خواهید کرد که هنگام تمرین ایستاده نداشته اید! به راحتی می توانید روی تنفس خود تمرکز نمایید و در حالی که تمام بدنتان را هماهنگ کرده و انعطاف پذیری خود را افزایش می دهید، احساس آرامش بیشتری کنید.

با این حال، ورزش باراسل، به خصوص هنگام انجام تمرینات ایزومتریک، می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. در این ورزش، تنفس عمیق برای اکسیژن رسانی موثر به عضلات بسیار مهم است.

منبع : http://espinclub.ir/19185
 


🔴 لینک های مفید: شبیه ساز منظومه شمسی , امداد خودرو
میزبانی شده توسط سرورهای قدرتمند افیکس هاست

بالا