چه پمادی برای درمان میلیا خوب است؟

farideh

عضو فعال
عضو کادر مدیریت

از گلاب استفاده کنید​

گلاب حاوی روغن گل رز بوده و مواد معدنی آن حذف می شوند. روغن رز یک منبع مناسب ضد التهاب است که می توان از آن در پوست استفاده کرد. دو یا سه بار در هر روز مقداری گلاب را به ناحیه مورد نظر که میلیا در آن وجود دارد بپاشید. مراقب باشید که این کار را برای ناحیه چشم انجام ندهید. گلاب می تواند منجر به آسیب این ناحیه شود.

کرم لایه بردار برای میلیا​

یکی از نگرانی هایی که اکثر ما ( به خصوص کسانی که پوست حساسی دارند) در زمان استفاده از اسید سالسیلیک در ذهن داریم این است که ماده مذکور منجر به خشکی یا حساسیت پوست می شود. با این حال محصولاتی در بازار وجود دارند که عدم بروز حساسیت آن ها تایید شده است و تقریبا برای تمامی افراد مناسب هستند.

کرم ضد آفتاب​

لایه برداری پوست صورت به باز کردن منافذ پوستی و از بین بردن ضایعات مختلف از جمله میلیا کمک می کنند. روزانه دوبار برای شست و شوی پوست از این مایعات استفاده کنید. البته برای شروع بهتر است فقط هر شب قبل از خواب و یا حتی هفته ای فقط چند بار از آن ها استفاده کنید. همچنین استفاده از کرم های ضد آفتاب فراموش نشود.
در حالت عمومی افراد باید جهت محافظت از پوست خود در برابر اشعه آفتاب، از کرم های ضد آفتاب به شکل روزانه استفاده کنند. یکی دیگر از ویژگی های ضد آفتاب این است که این کرم ها قادر به کاهش حساسیت پوست شوند که در نهایت به وجود آمدن میلیا را متوقف می کند.

به سراغ یک ضد آفتاب بروید که مخصوص استفاده بر روی پوست صورت طراحی شده باشد. مطمئن شوید که رقم SPF آن 30 یا بالاتر باشد. اگر پوست بسیار سفیدی دارید، از محصولی استفاده کنید که میزان اس پی اف آن 100 باشد.

بهترین ضد آفتاب های مناسب پوست حاوی روغن های معدنی هستند. توضیحات مربوط به کرم مد نظرتان را کامل مطالعه کنید چون ممکن است حاوی موادی باشد که نسبت به آن ها آلرژی داشته باشید.

درمان میلیا با دارو​

مینوسیکلین یک آنتی بیوتیک خوراکی بوده که در درمان انواع خاصی از میلیا تاثیرگذار است.
 


🔴 لینک های مفید: شبیه ساز منظومه شمسی , خرید لایک ارزان
میزبانی شده توسط سرورهای قدرتمند افیکس هاست

بالا