3 روش مطمئن برای تکثیر سانسوریا در منزل

azmwork

تازه وارد
ریشه زایی و تکثیر گیاه سانسوریا باید یکی از سرگرم کننده ترین کارهای داخل خانه باشد. انجام آن بسیار سریع و ساده است و تنها باید به فوت و فن ها و نکات کوزه گری آن توجه کنید.

بیایید اکنون به نحوه تکثیر سانسوریا بپردازیم!
همانطور که میدانید آب بیش از حد می تواند باعث پوسیدگی ریشه سانسوریا در خاک شود، اما ریشه زایی یک سانسوریا در آب یکی از بهترین روش ها است. همچنین می توانید گیاه را از طریق قلمه، ریشه دار کنید، اما سریعترین راه برای به دست آوردن سانسوریای جدید تقسیم آن است. این گیاه از ریزومهایی که با هم جمع شده و با افزایش سن رشد می کنند ، رشد می کند. این روش هیچ تفاوتی با روشی که در گیاهان چند ساله خود در باغ میکارید، ندارد.
تکثیر سانسوریا در آب
ظرفی را انتخاب کنید که به قدری بلند باشد که بتواند برگ را نگه دارد. یک برگ سالم را انتخاب کنید که خیلی قدیمی نباشد و از قیچی تمیز و تیز برای بریدن آن استفاده کنید. انتهای بریده شده برگ را به اندازه ای در آب قرار دهید که یک چهارم پایینی بافت را بپوشاند. ظرف را در شرایط نوری غیر مستقیم قرار دهید و هر دو روز آب آن را عوض کنید. به زودی ریشه های کوچکی خواهید دید. برگ ریشه دار را در ماسه یا پیت ماس بکارید و مراقبت های معمول از سانسوریا را دنبال کنید.
how-to-propagate-sansevieria-plants-snake-plant-propagation-in-water-soil-root-leaf-cuttings-r...jpg
تکثیر سانسوریا با قلمه
تکثیر سانسوریا با قلمه در واقع هیچ تفاوتی با روش آب ندارد ، اما یک مرحله اضافی دارد. شما باید اجازه دهید که کالوس برگ بریده شده به مدت یک یا دو روز کنار بگذارید ، سپس انتهای بریده شده را در ماسه ای با رطوبت کمی در یک ظرف قرار دهید. چند هفته صبر کنید تا گیاه خود به خود ریشه دار شود. برای تقویت گیاه می توانید از کود مخصوص سانسوریا امداد کشاورز استفاده کنید.
تکثیر سانسوریا از طریق تقسیم ریزوم یا پاجوش
سانسوریا که نام دیگر آن گیاه زبان مادر شوهر است، از اندامهای ضخیم و زیر خاک به نام ریزوم بلند می شود. اینها انرژی رشد برگ و ساقه را در خود جای می دهند. گیاه را از گلدان خود بیرون بیاورید و با استفاده از قیچی تیز یا اره دستی پایه را از هم جدا کنید. معمولاً فقط آن را از وسط نصف کنید مگر اینکه گیاه واقعا قدیمی باشد و توده های ریزوم داشته باشد. یک قانون کلی خوب: حداقل سه ریزوم به علاوه یک برگ سالم در هر گیاه جدید است. هر قسمت جدید را در محیط گلدان تازه بکارید.
 


🔴 لینک های مفید: شبیه ساز منظومه شمسی ,
میزبانی شده توسط سرورهای قدرتمند افیکس هاست

بالا