• مقام معظم رهبری : وقتی افکار عمومی یک ملّت در اختیار بیگانه قرار گرفت، حرکت آن ملّت هم طبعاً طبق میل آن بیگانه پیش خواهد رفت.

پنج شاخص انقلابیگری، انقلابی بودن و انقلابی ماندن

خفن

عضو انجمن
پنج شاخص انقلابیگری، انقلابی بودن و انقلابی ماندن

🔺۱- پایبندی به مبانی و ارزشهای اساسی اسلام و انقلاب

◾️مبانی اساسی ما آنهاست... اگر این پایبندی وجود داشت، حرکت، حرکت مستمر و مستقیم خواهد بود. در تندباد حوادث این حرکت تغییر پیدا نمیکند... نقطه‌ مقابل این پایبندی عمل‌گرایی افراطی است. یعنی هر روز به یک طرف رفتن، هر حادثه‌ای انسان را به یک طرف کشاندن.

🔺۲- هدفگیری آرمانهای انقلاب و همت بلند برای رسیدن به آنها

◾️بعضی سعی میکنند جامعه و جوانهای ما را دچار ناامیدی کنند. بگویند آقا فایده ندارد! نمیشود! نمی‌رسیم! ... شاخص دوم این است که هرگز منصرف نشویم از رسیدن به آن اهداف بلند و آرمان‌های بلند. تسلیم نشویم در مقابل فشارها.

🔺۳- پایبندی به استقلال کشور

◾️استقلال سیاسی معنایش این است که ما در زمینه‌ سیاسی فریب [دشمن را] نخوریم...استقلال فرهنگی که از همه مهم‌تر است در این است که سبک زندگی را سبک زندگی اسلامی ایرانی انتخاب بکنیم... استقلال اقتصادی هضم نشدن در هاضمه‌ی اقتصاد جامعه جهانی است.

🔺۴- حساسیت در برابر دشمن و نقشه دشمن و عدم تبعیت از آن

◾️باید دشمن را شناخت، نقشه‌ی او را فهمید، از تبعیت دشمن سر باز زد؛ این شاخص چهارم، این عدم تبعیت را قرآن، جهاد کبیر نام نهاده.

🔺۵- تقوای دینی و سیاسی

◾️اینکه ما عرض کردیم که باید به آرمان‌ها پابند بود، اسلام اینها را از ما خواسته. یک تکلیف دینی است و رعایت آن تقوای دینی است. تقوای سیاسی هم همراه همین است؛ تقوای سیاسی یعنی انسان از لغزشگاه‌هایی که دشمن میتواند از آن استفاده بکند پرهیز بکند.

📆مطرح‌شده در بیانات رهبرانقلاب در حرم امام خمینی۹۵/۳/۱۴
 

لینک های مفید: شبیه ساز منظومه شمسی , دانلود آهنگ , دکوراسیون داروخانه
میزبانی شده توسط سرورهای قدرتمند افیکس هاست

logo-samandehi
بالا