دارویی صفر تا صد ساخت جعبه کمک های اولیه خانگی

سوالات داروی

azmwork

تازه وارد
داشتن یک وسیله کمک های اولیه در خانه از الزامات است و اگر بخواهیم به اهمیت ماجرا اشاره کنیم، درست مثل داشتن یخچال و اجاق گاز، جعبه کمک های اولیه نیز از وسایل ضروری یک خانه است.
مساله مهم این است که شما می توانید با در نظر گرفتن برخی نکات مهم، هزینه های خود در تهیه جعبه کمک های اولیه را تا حد زیادی کاهش دهید.

یک کیف یا جعبه کوچک انتخاب کنید که سبک و مقاوم و قابل حمل باشد و همه وسایل داخلش جا بگیرد. در ضمن باید ضد آب باشد، چون ممکن است آن را به خارج از منزل هم ببرید. هرچند اگر وسایل را داخل کیسه‌های زیپ دار بگذارید دیگر مشکلی از این نظر نخواهید داشت.

جعبه کمک های اولیه استاندارد که نیروهای متخصص هلال احمر و پزشکان از آن استفاده می کنند، شامل وسایل بیشتری است که ممکن است افراد عادی حتی با نحوه استفاده از آن آشنا نباشند. این موارد عبارتند از:

1- گاز استريل دراندازه معمولي (10×10 سانتی متر)

2- گاز استريل در اندازه بزرگ (25×20 سانتی متر)

3- باندهای چسب دار

4- يك بسته باند رولی به پهنای حداقل 5 سانتی متر

5- باند سه گوش

6- بتادين

7- پنبه

8- چسب زخم

9- سنجاقک و قيچی

10- انبرک

11- چسب رولی

12- دستكش لاتكس

13- آتل

14- پماد ضدعفونی كننده

15- پماد سوختگی

16- داروهای ساده مناسب مثل سرماخوردگی، مسكن های ضد درد و… .

جعبه باید دارای لوازم کمکی اساسی باشد. تعداد این لوازم به تعداد افراد خانواده بستگی دارد، اما در مورد بانداژ یا گاز، هرچقدر بیشتر باشند بهتر است. داخل جعبه حتما ضدعفونی‌کننده، چسب جراحی، اسپری بی‌حس‌کننده یا لوسیون، پد گاز استریل به پهنای 10 سانتی، بانداژ به اندازه‌های مختلف، آنتی‌هیستامین خوراکی، دستکش، پماد آنتی‌بیوتیک و قیچی داشته باشید.


سایر داروها و لوازم ضروری را هم داخل جعبه نگه دارید. مثلا اگر فردی از خانواده آلرژی خاصی دارد، آمپول‌ها و نسخه پزشک را داخل جعبه قرار دهید تا دچار مشکل نشوید. شماره تلفن‌های اورژانس را نوشته و داخل جعبه قرار دهید. پادزهر، ایپکاک (استفراغ‌آور) و سایر داروها را در جعبه، آماده داشته باشید.
 


🔴 لینک های مفید: شبیه ساز منظومه شمسی ,
میزبانی شده توسط سرورهای قدرتمند افیکس هاست

بالا