• مقام معظم رهبری : وقتی افکار عمومی یک ملّت در اختیار بیگانه قرار گرفت، حرکت آن ملّت هم طبعاً طبق میل آن بیگانه پیش خواهد رفت.

سیستوپلاستی چیست؟

پیوند سیستوپلاستی، برای افرادی انجام می گیرد که به دلیل ابتلا به برخی بیماری ها یا مشکلات خاص، در ادرار کردن مشکل دارند.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به گفته دکتر شهریار ناطق متخصص اورولوژی پیوند سیستوپلاستی، نوعی جراحی برای بزرگتر شدن اندازه مثانه می باشد. این جراحی، ممکن است برای افراد مبتلا به برخی بیماری های خاص که در ادرار کردن مشکل دارند و یا توانایی نگه داشتن ادرار را ندارند، مورد استفاده قرار گیرد.

پیوند سیستوپلاستی به چه منظوری انجام می شود؟

پیوند سیستوپلاستی، برای افرادی انجام می گیرد که به دلیل ابتلا به برخی بیماری ها یا مشکلات خاص، در ادرار کردن مشکل دارند. از جمله:
 • درمان بی اختیاری ادرار در زنان و مردان، ناتوانی در نگه داشتن ادرار.
 • اختلال در عملکرد ماهیچه های مثانه. به عنوان مثال، ماهیچه های مثانه ممکن است کشش طبیعی خود را از دست بدهند، که این امر سبب افزایش فشار در مثانه و احتمالا کلیه ها (رفلاکس) می گردد، و می تواند منجر به بروز عفونت در کلیه و آسیب کلیوی شود. در این حالت، پیوند سیستوپلاستی فشار موجود در مثانه را کاهش می دهد.
 • اسپاسم مثانه.
 • کوچک شدن مثانه به دلیل درمان (مانند پرتو درمانی) یا ابتلا به برخی بیماری ها (به عنوان مثال، آسیب نخاعی).
در بسیاری از موارد، پیوند سیستوپلاستی، پس از کاتتریزاسیون طولانی مدت برای بیمار انجام می شود. در روش کاتتریزاسیون، یک کاتتر (لوله ای نازک و توخالی) از طریق مجرای ادراری (لوله ای که ادرار را از بدن خارج می نماید) و به منظور تخلیه ادرار، وارد مثانه می گردد.


جراحی سیستوپلاستی چگونه انجام می شود؟

 1. پیوند سیستوپلاستی، نوعی جراحی شکمی است. در این روش، جراح با ایجاد یک برش در شکم بیمار، به مثانه دسترسی می یابد .
 2. پس از ایجاد این برش، قسمت بالایی مثانه را باز می کند تا در ادامه بتواند حجم آن را افزایش دهد.
 3. سپس جراح، قسمتی از روده کوچک یا بزرگ را برمی دارد. روده جدا شده (که به شکل یک لوله می باشد) را باز کرده و آن را در ناحیه بالایی مثانه قرار می دهد). سپس مثانه و روده به هم دوخته می شوند تا حجم مثانه افزایش یابد.

قبل از جراحی پیوند سیستوپلاستی چه اتفاقی می افتد؟

قبل از انجام پیوند سیستوپلاستی، آزمایشات و معاینات خاصی برای بیمار انجام می شود، از جمله:
 • معاینه بدنی.
 • معاینه مثانه (معمولاً سیستوسکوپی یا تصویربرداری رادیولوژیکی).
 • آزمایشی برای سنجش کیفیت نگه داری ادرار در مثانه و اندازه گیری میزان حداکثری پر بودن مثانه، پیش از بروز نشت ادرار یا انتقال فشار به کلیه ها.
 • همچنین، برای پاکسازی روده ها، بیمار باید پیش از انجام پیوند، نوعی محلول خاص را مصرف نماید.
 

لینک های مفید: شبیه ساز منظومه شمسی , حدیث , رنگ , ایموجی , دانلود آهنگ , امداد ام وی ام
میزبانی شده توسط سرورهای قدرتمند افیکس هاست

بالا