تجربه نزدیک به مرگ در قرآن

zanyar

عضو انجمن
قطعا در مورد تجربه نزدیک به مرگ چیز های زیادی شنیده اید. در این تاپیک میخوام بنابر برداشت خودم برخی از آیات را در این مورد بررسی کنم.
تاکید میکنم که شاید برداشت من اشتباه باشد.

تجربه نزدیک به مرگ در قرآن کریم​

لَقَدْ كُنْتَ فِي غَفْلَةٍ مِنْ هَٰذَا فَكَشَفْنَا عَنْكَ غِطَاءَكَ فَبَصَرُكَ الْيَوْمَ حَدِيدٌ - آیه 22 سوره ق
(به او خطاب می‌شود) تو از این صحنه (و دادگاه بزرگ) غافل بودی و ما پرده را از چشم تو کنار زدیم، و امروز چشمت کاملاً تیزبین است!

در این آیه خداوند از لفظ « حدید » استفاده کرده است به معنی برنده مثل شمشیر، چیزی که تجربه گران برای ما گزارش کرده اند این است که دید آنها از اشیا عبور میکند و میتوانند به میل خود از یک شی دید خود را عبور بدهند و پشت آن را ببیند .

خواهران_بسیج

عضو انجمن
اللَّهُ يَتَوَفَّى الْأَنْفُسَ حِينَ مَوْتِهَا وَالَّتِي لَمْ تَمُتْ فِي مَنَامِهَا ۖ فَيُمْسِكُ الَّتِي قَضَىٰ عَلَيْهَا الْمَوْتَ وَيُرْسِلُ الْأُخْرَىٰ إِلَىٰ أَجَلٍ مُسَمًّى ۚ إِنَّ فِي ذَٰلِكَ لَآيَاتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ
خداوند ارواح را به هنگام مرگ قبض می‌کند، و ارواحی را که نمرده‌اند نیز به هنگام خواب می‌گیرد؛ سپس ارواح کسانی که فرمان مرگشان را صادر کرده نگه می‌دارد و ارواح دیگری را بازمی‌گرداند تا سرآمدی معیّن؛ در این امر نشانه‌های روشنی است برای کسانی که اندیشه می‌کنند! ( آیه 42 سوره زمر )

🔴 لینک های مفید: شبیه ساز منظومه شمسی ,
میزبانی شده توسط سرورهای قدرتمند افیکس هاست

بالا