آیا عوارض عمل واریکوسل جدی است؟

عوارض عمل واریکوسل جدی است؟​

یکی از راه های درمان واریکوسل، عمل جراحی واریکوسل است. اما بسیاری از عوارض عمل واریکوسل هراس دارند. در اینجا میخواهیم به این مقوله بپردازیم.

واریکوسل شایع ترین علت ناباروری اولیه و ثانویه در مردان می باشد. تجمع خون در وریدهای بیضه منجر به افزایش دمای بیضه و سرازیر شدن مواد زائد و سمی از کلیه و غده فوق کلیوی به بیضه و در نتیجه کاهش تولید تستوسترون و اسپرم توسط بیضه می باشد.واریکوسل ۹۰ درصد در سمت چپ ایجاد می شود. ۸% موارد دوطرف بوده و ۲% موارد فقط در سمت راست بوجود می آید.

برای واریکوسل به چه دکتری مراجعه کنیم؟​

برای درمان واریکوسل ابتدا باید به متخصص اورولوژی مراجعه کنید تا پس از انجام معاینات و آزمایشات لازم، تصمیم لازم برای روند درمان شما اتخاذ شود.

عوارض عمل واریکوسل​

عمل واريكوسل اگر توسط ارولوژيست مجرب انجام شود احتمال عوارض را به حداقل مي رساند احتمال بروز عوارض در روش جراحي ميكروسكوپي نسبت به ديگر روش ها به مراتب كمتر است. شايع ترين عارضه واريكوسل، عود آن مي باشد. يكي ديگر از عوارض هيدروسل هست يعني اينكه آب در اطراف بيضه تجمع مي يابد كه اگر شديد باشد با يك جراحي ساده قابل درمان هست. دو عارضه بسيار نادر آسيب وازدفران (لوله انتقال اسپرم) و سرخرگ بيضه هست. همانطور كه عرض كردم احتمال بروز اين دوعارضه خيلي بندرت رخ ميدهد.

عوارض کوتاه مدت پس از عمل شامل: درد یا عفونت زخم یا خونریزی یا خونمردگی اطراف ناحیه عمل و … می باشد. در برخی موارد ممکن است درد خفیفی برای مدتی باقی بماند یا بی حسی اطراف ناحیه عمل یا پوست کیسه بیضه ایجاد شود.

عوارض بلندمدت: عود واریکوسل / هیدروسل(جمع شدن مایع اطراف بیضه) / کوچک شدن بیضه(کمتر از ۱%).

منبع: سایت /واریکوسل/https://www.drjabbari.com/62/
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

erfan

عضو انجمن
عوارض عمل واریکوسل به طور کلی جدی نیست و نادر است. با این حال، مانند هر عمل جراحی، خطرات و عوارضی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید.

عوارض شایع عمل واریکوسل:

  • درد: درد خفیف تا متوسط در ناحیه بیضه بعد از عمل طبیعی است. این درد معمولاً با داروهای مسکن بدون نسخه قابل کنترل است.
  • تورم: تورم در ناحیه بیضه بعد از عمل نیز طبیعی است. این تورم معمولاً طی چند روز فروکش می کند.
  • کبودی: کبودی در ناحیه عمل ممکن است رخ دهد. این کبودی معمولاً طی چند روز یا چند هفته از بین می رود.
  • عفونت: عفونت زخم جراحی نادر است، اما ممکن است رخ دهد. در صورت مشاهده علائم عفونت، مانند قرمزی، تورم، درد، ترشحات چرکی یا تب، به پزشک خود مراجعه کنید.
عوارض نادر عمل واریکوسل:

  • آسیب به بیضه: در موارد نادر، ممکن است در حین عمل به بیضه آسیب برسد. این آسیب می تواند منجر به درد، تورم و ناباروری شود.
  • عود واریکوسل: در موارد نادر، واریکوسل ممکن است بعد از عمل دوباره عود کند.
  • هیدروسل: هیدروسل تجمع مایع در اطراف بیضه است. این عارضه معمولاً خفیف است و به خودی خود برطرف می شود.
 


🔴 لینک های مفید: شبیه ساز منظومه شمسی , خرید لایک ارزان
میزبانی شده توسط سرورهای قدرتمند افیکس هاست

بالا