آموزش ساخت ایمیل در گوشی (نحوه ساخت جیمیل)

dornaz

عضو انجمن

تغییر رمز جیمیل یکی از مواردی است که باید در برنامه خود قرار دهید و حتی به صورت دوره ای اقدام به عوض کردن رمز اکانت جیمیل نمایید. اگر شخصی بتواند به اکانت جیمیل شما دسترسی پیدا کند به راحتی می‌تواند به تمامی اطلاعاتی که در اکانت گوگل شما قرار دارد نیز دسترسی داشته باشد. یادگیری مراحل تغییر رمز جیمیل یکی از اصلی ترین اقداماتی است که کاربران این سرویس باید در دستور کار خود قرار دهند. چرا که به طور معمول افراد یک آدرس ایمیل برای خود تعریف می کنند و در نهایت برای هر نوع ثبت نامی در زندگی شخصی یا کاری خود از آن آدرس استفاده می کنند.

تغییر گذرواژه جیمیل در گوشی اندروید


به طور معمول جیمیل دارای اطلاعات حساسی است و تقریبا تمامی سرویس‌ های ارائه شده از سمت گوگل از جمله ابزارهای مدیریت سایت مثل سرچ کنسول، کانال های یوتیوب و… همگی با استفاده از نام کاربری جیمیل و رمز عبور آن در دسترس خواهند بود. البته در نظر داشته باشید که روش های ارائه شده برای تغییر رمز جیمیل تنها برای زمانی قابل استفاده است که شما امکان ورود به اکانت خود را دارید. اگر به هر دلیلی نمی توانید به حساب جیمیل خود وارد شوید و می خواهید با تغییر گذرواژه جیمیل این کار را انجام دهید باید مراحل مربوط به بازیابی رمز جیمیل فراموش شده را دنبال کنید که در ادامه همین مقاله آن را نیز مورد بررسی قرار داده ایم.


وارد تنظیمات گوشی خود شده و روی گزینه گوگل کلیک کنید.


پس از این مرحله باید روی گزینه Manage your Google Account بزنید.


حال در صفحه جدیدی که نمایش داده می شود، شما چندین زبان مختلف را مشاهده خواهید کرد. در این مرحله باید زبانه Security را انتخاب کرده و سپس از طریق بخش Signing in to Google گزینه Password را انتخاب کنید.

رمز عبور فعلی خود را در فیلد مشخص شده وارد کرده و سپس روی دکمه Next را لمس نمایید.گذرواژه جدید خود را در 2 فیلد موجود وارد کرده و در نهایت با لمس دکمه Change password تغییرات را ذخیره نمایید.


برای بازیابی رمز جیمیل نیز می توانید به روش زیر اقدام کنید:
پس از ورود به صفحه اصلی برای بازیابی رمز جیمیل، آدرس ایمیل را در کادر مربوطه وارد کنید.روی لینک Try another way کلیک کنید تا فرآیند بازیابی و تغییر رمز جیمیل برای شما آغاز شود.


در این مرحله پس از آن اگر با گوشی تلفن همراهتان نیز وارد حساب جیمیل خود شده اید، صفحه ای همانند تصویر زیر به شما نشان داده می شود در واقع یک نوتیفیکیشن از سمت گوگل برای شما ارسال می شود که باید گزینه Yes را لمس کرده و سپس عدد عنوان شده در موبایل را وارد کنید تا احراز هویت شما صورت گیرد. اما اگر اکانت خود را در گوشی تلفن همراهتان ندارید یا پیغام را دریافت نمی کنید، باید روی لینک I don’t have my phone کلیک کنید.


در ادامه ایمیلی حاوی یک کد 6 رقمی از سمت گوگل به آدرس ایمیل ریکاوری شما ارسال می شود که باید آن را در فیلد مشخص شده وارد نمایید و سپس روی دکمه Next کلیک کنید. ایمیل ریکاوری همان ایمیلی است که شما در هنگام ساخت ایمیل فعلیتان، به عنوان ایمیل پشتیبانی معرفی کرده اید.


در نهایت نیز رمز جدید را در فیلدهای موجود وارد کرده و در نهایت با کلیک روی دکمه Next آن را ثبت نمایید.


شما می توانید در ابتدا وارد صفحه Manage your google account شده و سپس از طریق منو Security و بخش Your device اتصالات خود را بررسی و دسترسی اشخاص غیر مجاز را ترمینیت کنید. در نهایت نیز مطابق با آموزش اقدام به تغییر رمز جیمیل خود نمایید.

با طی این فرآیند می توانید رمز مورد نیاز خود را برای جیمیل بازیابی کنید.


برای آموزش های بیشتر مقاله زیر را مطالعه کنید:

نحوه عوض کردن رمز ایمیل
 


🔴 لینک های مفید: شبیه ساز منظومه شمسی ,
میزبانی شده توسط سرورهای قدرتمند افیکس هاست

بالا