فرق ژیمناستیک هنری با ژیمناستیک ریتمیک چیست؟

hamyar

عضو فعال
برای بسیاری از افراد، ژیمناستیک فقط یک رشته ورزشی واحد است! اما برای کسانی که می دانند ژیمناستیک هنری و ریتمیک، دو نوع رشته ورزشی مجزا هستند، اشتباه گرفتن آنها با یکدیگر خطای فاحشی محسوب می شود. شما، با طرفداران هر کدام از این رشته ها که صحبت کنید، احتمالاً داستان طولانی یا بحث داغی در مورد برتری رشته آنها و دلیل آن خواهید شنید. برای کمک به جانبداری در بحث فرق ژیمناستیک هنری با ژیمناستیک ریتمیک، ما برای شما تعاریف و مزایا و معایب هر دو نوع ژیمناستیک را فراهم کرده ایم.

فرق ژیمناستیک هنری با ژیمناستیک ریتمیک​

c59fc32b5c76d390c1404480afce7d81.jpg

ژیمناستیک هنری​

ژیمناستیک هنری، در دو گروه مردان و زنان انجام می شود و اساساً تمرکز آن بر روی چابکی، تعادل و قدرت می باشد. یک ژیمناست هنری، در طول مسابقه، در رویدادهای بسیاری رقابت می کند و در مسابقات، می تواند در هر چهار رویداد شرکت کند. مردان در حرکات زمینی، اسب پومل، حلقه های ثابت، خرک، میله های موازی و میله های افقی با هم رقابت می کنند.
ژیمناست های هنری زن نیز در حرکات زمینی، میله های غیر هم سطح، میله های تعادل و خرک با یکدیگر به رقابت می پردازند. تنها رویدادی که در این نوع ژیمناستیک، با موسیقی هماهنگ می شود، حرکات زمینی است. ژیمناستیک هنری، یکی از معروفترین و مدرن ترین ورزش ها برای زنان است که شاید نسبت به ورزش های المپیکی دیگر، بیشتر متحمل تغییرات شده است.

ژیمناستیک ریتمیک​

ژیمناستیک ریتمیک فقط مخصوص زنان است. فرق ژیمناستیک هنری با ژیمناستیک ریتمیک در این است که، ژیمناستیک هنری در یکی از 4 رویداد فهرست شده در بالا یا در تمام آنها رقابت می کنند، اما ژیمناست های ریتمیک، حرکات خود را فقط روی زمین اجرا می کنند. ژیمناست های هنری، حرکات زمینی نیز انجام می دهند اما در اجرای خود از هیچ نوع دستگاه خاصی استفاده نمی کنند. در عوض، ژیمناست های ریتمیک در اجرای خود، از دستگاههای مختلفی استفاده می کنند. تمام اجراهای ژیمناستیک ریتمیک، هماهنگ با موسیقی انجام می شوند و می توانند شامل استفاده از روبان، چوبدستی، توپ، حلقه یا طناب باشند.

London_Cup_23963-1.jpg

ژیمناست ها می توانند هر سال در رویدادهای زیادی شرکت کنند. وقتی تیم وارد زمین ژیمناستیک می شود، نمی تواند بیشتر از دو وسیله روی زمین داشته باشد. گرچه، قوانین بازی به ژیمناست ها این اجازه را می دهد تا هر زمانی که می خواهند وسایل خود را با وسایل هم تیمی شان تعویض کنند، بنابراین شما می توانید مشاهده کنید که یک ژیمناستیک در یک رویداد از دو نوع دستگاه مختلف استفاده می کند. ژیمناست های ریتمیک روی هماهنگی چشم و دست، انعطاف پذیری، زیبایی و رقص تمرکز می کنند. جالب است که بدانید تیم های ژیمناستیک ریتمیک مردان نیز وجود دارند، اما شناخته شده نیستند و در حال حاضر نمی توانند در هیچ مسابقاتی از المپیک رقابت کنند.

ژیمناستیک هنری بهتر است یا ژیمناستیک ریتمیک؟​

هیچ راه مطمئنی برای تشخیص برتری هر یک از این رشته ها بر دیگری وجود ندارد. این کاملاً یک انتخاب شخصی است. برای مثال، هیچ دلیلی وجود ندارد که مردم بسکتبال را بیشتر از بیسبال دوست داشته باشند، اما در واقع همینطور است.
با توجه به آنچه گفته شد، بسیاری از افراد معتقدند که ژیمناستیک هنری نسبت به ژیمناستیک ریتمیک هیجان انگیزتر است. ژیمناستیک هنری نسبت به ژیمناستیک ریتمیک، به حرکات آکروباتیک نزدیک تر است و می تواند تماشاگران را با پاس های چرخشی دشوار و پرش از روی میله های غیر همسطح متحیر کند. گرچه، ژیمناستیک ریتمیک برای افرادی که به باله علاقه دارند، جذابیت بیشتری دارد. هنروری و رقص آرایی موجود در ژیمناستیک ریتمیک زنان، واقعاً چیزی است که هر فردی حداقل یک بار باید آن را تجربه کند.

ادامه ی مطلب در سایت منبع: espinclub.ir
 
موضوعات مشابه

موضوعات مشابه

این وسایت توسط ایکس زد ان هاستینگ میزبانی و پشتیبانی میشود.جهت خرید هاست کلیک کنید .
بالا