سوالات درس دوم مطالعات اجتماعی هفتم

سوالات درس دوم مطالعات اجتماعی هفتم​

1- بین حق و مسئولیت چه رابطه ای وجود دارد؟
همراه با حق مسئولیت ها و تکالیفی وجود دارد و این دو به دو منزله دو کفه ترازو هستند که باید تعادل آنها حفظ شود.

2- مسئولیت چیست؟
مسئولیت یعنی وظایفی که هر یک از ما به عهده داریم و انتظار می رود آنها را انجام دهیم. وقتی فردی وظایف و تکالیف خود را خوب انجام دهد می گویند او فرد مسئولیت پذیری است.

3- ما در نزد خداوند چه مسئولیتی داریم؟
خداوند را عبادت کنیم-شکر گزار نعمت هایش باشیم و از دستورات او که برای سعادت و خوشبختی ما است پیروی کنیم.

4- شکرگزار بودن یعنی چه؟
شکرگزاری یعنی استفاده صحیح از نعمت ها قدر نعمت ها را دانستن و به هدر ندادن آنها است.

5- من نسبت به خودم چه مسئولیتی دارم ؟
1- یکی از مسئولیت های مهم من مراقبت از خودم است.2- خوردن غذای مناسب و پرهیز از غذاها یا مواد مضر رعایت 3- رعایت بهداشت و نظافت4- خواب کافی و ورزش5- من باید تلاش کنم تا استعدا های خودم را بشناسم و آنها را شکوفا کنم6-تلاش می کنم با زبانم دروغ نگویم یا غیبت نکنم.

6-من نسبت به اعضای خانواده خود چه مسئولیتی دارم؟
1- من در کارهای خانه با پدر و مادرم همکاری می کنم.وضایف شخصی خودم را بر دوش دیگران نمی گذارم.از پدر و مادرم اطاعت می کنم و به نصیحت هایشان گوش می دهم2- من به خواهران و برادرانم کمک و از آنها مراقبت می نمایم.

7- من نسبت به معلمان و همکلاسی هایم چه مسئولیتی دارم؟
1-مقررات و نظم کلاس و مدرسه را رعایت کنم.2- در مدرسه همه تلاش می کنند تا من بیاموزم و پیشرفت کنم و با معلمان و دیگر مسئولان مدرسه با ادب و احترام برخورد کنم.3-به توصیه های معلم گوش می کنم و سعی می کنم درس ها را به خوبی یاد بگیرم و تکالیفم را به موقع انجام دهم.با هم کلاسی هایم مهربان هستم و به آنها گوش می کنم.4- از اموال عمومی مدرسه که متعلق به همه است محافظت می کنم.

8- من نسبت به اعضای جامعه چه مسئولیتی دارم؟
1-من در محل زندگی ام طوری رفتار می کنم که همسایگان آزرده نشوند.2- برای حفظ امنیت با اهالی محل و مسئولان همکاری می کنم.3- من در برابر خون شهیدانی که برای انقلاب اسلامی و دفاع از میهن جان دادن مسئول هستم.4- من وظیفه دارم به همراه هم وطنانم برای پیشرفت و ابادانی کشورم تلاش کنم .5- وظیفه دارم از وحدت و استقلال میهن دفاع کنم.6-من علاوه بر کشورم در برابر مسلمانان جهان و همه انسان ها مسئول هستم.

9- من نسبت به محیط زندگی خود و آفرینش چه مسئولیتی دارم؟
1- آب و خاک و نور و هوا و گیاه و جانوران نشانه های عظمت خلقت خداوند و نعمت هایی برای ما هستند.2- باید برای آباد کردن محیط زندگی ام تلاش کنم.3- سعی می کنم بهداشت و پاکیزگی را در محیط زندگی ام حفظ کنم و به محیط زیست آسیب نرسانم و نظم طبیعت را بر هم نزنم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

admin_99

Administrator
عضو کادر مدیریت
سوال: ما نسبت به خداوند که از اعمال و رفتار ما و از آنچه در قلب و فکر ما می گذرد آگاه است چه مسئولیت و وظایفی داریم؟
پاسخ:

– وظیفهٔ من این است که خداوند را عبادت کنم، شکرگزار نعمت هایش باشم
– از دستورات او که برای سعادت و خوشبختی من است پیروی کنم.
– از نعمت ها استفاده صحیح می کنم
– قدر نعمت ها را می دانم و آنها را هدر نمی دهم

🔴 لینک های مفید: شبیه ساز منظومه شمسی ,
میزبانی شده توسط سرورهای قدرتمند افیکس هاست

بالا