• مقام معظم رهبری : وقتی افکار عمومی یک ملّت در اختیار بیگانه قرار گرفت، حرکت آن ملّت هم طبعاً طبق میل آن بیگانه پیش خواهد رفت.

دلایل معتبر بودن دانشگاه‌های کانادا

دانشگاه‌های کانادا اعتبار و ارزش بسیار زیادی دارند؛ به همین دلیل اکثر دانشجویان سراسر جهان آرزو دارند که در یکی از آنها پذیرش شوند.


کانادا یکی از بهترین کشورهای دنیا در زمینه آموزش است. این کشور امکانات بسیار زیادی را برای دانشجویان فراهم کرده تا در بهترین شرایط به تحصیل بپردازند. شرایط بسیار عالی دانشگاه‌های این کشور، باعث شده که دانشجویان بسیار زیادی این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

دانشگاه‌های کانادا اعتبار بسیار زیادی دارند و از لحاظ سطح علمی و آموزشی با بهترین دانشگاه‌های دنیا رقابت می‌کنند. در کنار این ویژگی‌ها، کشور کانادا شرایط بسیار خوبی را برای مهاجران فراهم کرده تا در کنار تحصیل، به کار و زندگی مشغول شوند.

در این مطلب قصد داریم به طور کامل تحصیل در کانادا از طریق اخذ ویزای تحصیلی را مورد بررسی قرار دهیم و دلایل معتبر بودن دانشگاه‌های کانادا را بیان کنیم.

دلایل معتبر بودن دانشگاه‌های کانادا (2).jpg

چرا دانشجویان تحصیل در کانادا را ترجیح می‌دهند؟​

کانادا از آن دسته کشورهایی است که هرساله مهاجران زیادی را پذیرش کرده و به آنها ویزا می‌دهد. اما سؤال اینجاست که چه چیزی باعث شده این افراد تصمیم به مهاجرت بگیرند و برای رسیدن به این هدف هزینه نسبتاً زیادی را بپردازند؟

کشور کانادا یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا است. این کشور در تمام زمینه‌ها امکانات لازم را برای شهروندان خود فراهم کرده تا در رفاه و آسایش زندگی کنند. شرایط بسیار عالی کانادا باعث شده که بیشتر دانشجویان با اتخاذ روش‌های مختلف، تحصیل خود را در این کشور ادامه دهند. از جمله مهم‌ترین دلایل دانشجویان برای مهاجرت به کانادا و ادامه تحصیل در این کشور، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • یکی از مهم‌ترین دلایلی که تحصیل در کانادا را جذاب می‌کند؛ اعتبار بین‌المللی مدرک دانشگاه‌ها است. داشتن مدرک این دانشگاه‌ها، پیداکردن کار را برایتان آسان می‌کند.
 • آموزش در کانادا مقرون‌به‌صرفه است. شما با هزینه کمتری نسبت به سایر کشورها، می‌توانید در کانادا تحصیل کنید.
 • جامعه کانادا چندفرهنگی است که این امر شرایط زندگی را برایتان راحت‌تر خواهد کرد.
 • کانادا جامعه‌ای امن و سالم دارد. پس با خیال راحت و آرامش زیادی می‌توانید به ادامه زندگی مشغول شوید.
 • علاوه بر آموزش، هزینه‌های زندگی در کشور کانادا پایین است و از این لحاظ فشاری به مهاجران وارد نمی‌شود.
 • دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی می‌توانند در رشته موردنظر خود به‌راحتی کار پیدا کنند.
 • امکان درخواست اقامت دائم بعد از مدتی کار و تحصیل در کانادا برای افراد وجود دارد.
 • میزان درآمد و حقوق افراد به نسبت هزینه‌های زندگی در کانادا بسیار مناسب است.
 • کانادا کشور کم‌جمعیتی است و همواره به نیروی کار متخصص نیاز داشته است. پیداکردن کار در این کشور به نسبت سایر کشورهای دیگر راحت‌تر است.

دلایل معتبر بودن دانشگاه‌های کانادا (1).jpg

چرا دانشگاه‌های کانادا معتبر هستند؟​

اینکه هرساله تعداد بسیار زیادی از دانشجویان سراسر دنیا برای پذیرش در دانشگاه‌های کانادا اقدام می‌کنند؛ حتماً دلیل خاصی برای آن دارند. کانادا حدوداً 220 دانشگاه و کالج دولتی و خصوصی دارد که حدود 10 دانشگاه در این کشور جزو بهترین دانشگاه‌های دنیا هستند. بیشترین دانشگاه‌های کشور کانادا در مهم‌ترین و پرجمعیت‌ترین ایالت این کشور، ایالت انتاریو (Ontario)، قرار دارند.

اما لازم است بدانید که سایر ایالت‌های دیگر کانادا هم دانشگاه‌های معتبر زیادی را در خود جای‌داده‌اند. هرکدام از این دانشگاه‌ها اعتبار بالایی دارند و مقصد بسیار خوبی برای دانشجویان مهاجر به‌حساب می‌آیند. موارد زیر، از جمله مهم‌ترین دلایلی هستند که اعتبار دانشگاه‌های کانادا را بالا می‌برند.

سطح آموزشی بسیار بالا​

یکی از دلایل بسیار مهمی که اعتبار دانشگاه‌های کانادا را حد زیادی بالا می‌برد؛ سطح آموزشی و علمی بسیار بالای این دانشگاه‌ها است. در دانشگاه‌های کشور کانادا بهترین و با دانش‌ترین استادها تدریس خواهند کرد. همچنین بهترین و پیشرفته‌ترین روش‌های تدریس را به کار می‌گیرند.

امکانات بالای دانشگاه‌ها​

یکی از ملاک‌های بسیار مهمی که دانشجویان به آن توجه می‌کنند؛ امکانات بالای دانشگاه‌ها است. دولت کانادا بهترین امکانات لازم را برای دانشجویان فراهم کرده تا در یک فضای عالی و پیشرفته مشغول تحصیل شوند. دانشگاه‌های کانادا از لحاظ امکانات و فضای آموزشی از جمله بهترین‌های جهان به‌حساب می‌آیند.

اعطای بورسیه تحصیلی​

یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار عالی دانشگاه‌های کانادا این است که به دانشجویان واجد شرایط بورسیه تحصیلی اعطا می‌کند. کسانی که این بورسیه را دریافت می‌کنند؛ بدون پرداخت هزینه خاصی، می‌توانند در دانشگاه‌های موردنظر ادامه تحصیل دهند.

رقابت با بهترین دانشگاه‌های جهان​

دانشگاه‌های کانادا آن‌قدر از لحاظ علمی و آموزشی پیشرفت کردند که امروزه تعدادی از آنها با بهترین دانشگاه‌های جهان به‌راحتی رقابت می‌کنند. به همین دلیل است که مدرک آنها تا این حد معتبر و باارزش است.

بهترین دانشگاه‌های کانادا​

همان‌طور که گفتیم؛ کانادا دانشگاه‌های بسیار زیادی دارد. اما طبیعتاً تمامی آنها در یک سطح نیستند و بعضی از آنها از لحاظ مختلف برتری قابل‌توجهی دارند. معمولاً دانشجویانی که قصد مهاجرت به کانادا و ادامه تحصیل در این کشور را دارند؛ ابتدا سعی می‌کنند که در دانشگاه‌های برتر کانادا پذیرش بگیرند.

از جمله بهترین دانشگاه‌های کانادا که در رنکینگ جهانی QS رتبه بسیار خوبی به خود اختصاص داده‌اند؛ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • دانشگاه تورنتو با رتبه 25
 • دانشگاه مک گیل با رتبه 27
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا با رتبه 46
 • دانشگاه مونترال با رتبه 111
 • دانشگاه آلبرتا با رتبه 126
ازآنجایی‌که این دانشگاه‌ها اعتبار زیادی دارند؛ درخواست برای پذیرش آنها هم بسیار بالا است. برای اینکه بتوانید به‌راحتی ویزای تحصیلی کانادا را در کمترین زمان ممکن اخذ کنید؛ بهتر است که همین‌الان با مشاوران مؤسسه مهاجرتی پارسی کانادا تماس بگیرید. این مؤسسه به دلیل سابقه بسیار زیادی که در حوزه مهاجرت دارد؛ به بهترین شکل ممکن کارهای مهاجرت به کانادا و پذیرش در بهترین دانشگاه‌های آن را انجام می‌دهد. همچنین می‌توانید لیست کامل دانشگاه‌های کانادا را در سایت پارسی کانادا مشاهده کنید.

سخن نهایی

کانادا از آن دسته کشورهایی است که هرساله ویزای تحصیلی به دانشجویان واحد شرایط اعطا می‌کند. اما دلیل این‌همه استقبال دانشجویان از دانشگاه‌های کانادا چیست؟ چه دلیلی باعث شده که این دانشگاه‌ها اعتبار زیادی داشته باشند؟

امکانات و سطح آموزشی دانشگاه‌های کانادا آن‌قدر بالا است که به‌راحتی با تمام دانشگاه‌های معتبر جهان رقابت می‌کنند. علاوه بر اینها، دلایل دیگری هم وجود دارد که اعتبار این دانشگاه‌ها را بالا می‌برد. در این مطلب به طور کامل این دلایل را مورد بررسی قرار دادیم.
 

لینک های مفید: شبیه ساز منظومه شمسی , حدیث , رنگ , ایموجی , امدادخودرو شهر
میزبانی شده توسط سرورهای قدرتمند افیکس هاست

بالا