در جواب قدمت رو چشم چی بگیم ؟

پاسخ درست
  • چشمت سلامت باشه، لطف داری
  • انشالله توی یه فرصت مناسب خدمت می رسیم
  • این لطف شما رو می رسونه، مزاحم می شیم
  • ارادت دارم خدمتتون
  • چشمت بی بلا باشه، خونه شما خونه امیدمونه
  • خدا چشمتو نگه داره
  • ممنونم، خیلی به بنده لطف دارید
  • فدات بشم من، عزیزمی

قدمت روی چشم یعنی چه؟​

"قدمت روی چشم" یک عبارت رایج در زبان فارسی است که به عنوان تعارفی گرم و صمیمانه برای خوشامدگویی به مهمانان استفاده می شود. این عبارت معانی عمیقی دارد که در ادامه به شرح آنها می پردازیم:

1. احترام و ارج نهادن:

"قدمت روی چشم" نشان دهنده ی احترام عمیق گوینده به مهمان است. گویی گوینده با این عبارت می گوید که "من به قدری برای شما احترام قائلم که حاضر هستم قدم های شما را بر روی چشمانم که ارزشمندترین عضو بدنم هستند بگذارید."

2...

معلم

عضو انجمن
  • چشمت سلامت باشه، لطف داری
  • انشالله توی یه فرصت مناسب خدمت می رسیم
  • این لطف شما رو می رسونه، مزاحم می شیم
  • ارادت دارم خدمتتون
  • چشمت بی بلا باشه، خونه شما خونه امیدمونه
  • خدا چشمتو نگه داره
  • ممنونم، خیلی به بنده لطف دارید
  • فدات بشم من، عزیزمی

قدمت روی چشم یعنی چه؟​

"قدمت روی چشم" یک عبارت رایج در زبان فارسی است که به عنوان تعارفی گرم و صمیمانه برای خوشامدگویی به مهمانان استفاده می شود. این عبارت معانی عمیقی دارد که در ادامه به شرح آنها می پردازیم:

1. احترام و ارج نهادن:

"قدمت روی چشم" نشان دهنده ی احترام عمیق گوینده به مهمان است. گویی گوینده با این عبارت می گوید که "من به قدری برای شما احترام قائلم که حاضر هستم قدم های شما را بر روی چشمانم که ارزشمندترین عضو بدنم هستند بگذارید."

2. خوشحالی از حضور مهمان:

این عبارت همچنین بیانگر خوشحالی و شعف گوینده از آمدن مهمان است. گویی گوینده با این تعارف می گوید که "از حضور شما در اینجا بسیار خوشحالم و مشتاقانه منتظر دیدارتان بودم."

3. قدردانی از حضور مهمان:

"قدمت روی چشم" حاکی از قدردانی گوینده از مهمان به خاطر حضورش در جمع یا مکان مورد نظر است. گویی گوینده با این عبارت می گوید که "حضور شما برای من ارزشمند است و از اینکه تشریف آوردید سپاسگزارم."

4. تواضع و فروتنی:

این عبارت همچنین نشان دهنده ی تواضع و فروتنی گوینده در برابر مهمان است. گویی گوینده با این تعارف می گوید که "من خود را در برابر شما کوچک می شمارم و از شما تقاضا دارم که بر من منت بگذارید."

عبارات مشابه:

علاوه بر "قدمت روی چشم" عبارات دیگری نیز با همین معنا وجود دارند که در زبان فارسی رایج هستند، از جمله:

• قدمتون روی چشم: این عبارت مشابه "قدمت روی چشم" است و معنای مشابهی دارد.
  • قدمت سر چشم: این عبارت نیز به معنای "قدمت روی چشم" است و گاه به جای آن استفاده می شود.
  • قدمتون روی چشمام جا داره: این عبارت کمی شاعرانه تر از "قدمت روی چشم" است و به معنای "شما در قلب من جای دارید" می باشد.

پاسخ درست

🔴 لینک های مفید: شبیه ساز منظومه شمسی , خرید لایک ارزان , پله استخری
میزبانی شده توسط سرورهای قدرتمند افیکس هاست

بالا