• مقام معظم رهبری : وقتی افکار عمومی یک ملّت در اختیار بیگانه قرار گرفت، حرکت آن ملّت هم طبعاً طبق میل آن بیگانه پیش خواهد رفت.

جراحی تنگی مجرای ادرار در کودکان

مجرای ادرار یا میزراه، لوله ای است که ادرار از طریق آن، از مثانه به خارج از بدن تخلیه می شود. مجرای ادرار در مردان، از قسمت پایین مثانه شروع می شود و تا انتهای آلت تناسلی امتداد می یابد. منظور از تنگی مجرای ادرار، باریک شدن این مجرا است. این اتفاق تخلیه ادرار را دشوار می کند.تنگی مجرای ادرار زمانی رخ می دهد که یک زخم یا اسکار، قسمتی از مجرای ادرار را احاطه کرده و جریان ادرار را کند و یا مسدود می کند. این عارضه می تواند به دلیل عفونت، التهاب، جراحی های قبلی (مانند جراحی هیپوسپادیاس)، سوندگذاری و یا آسیب ایجاد شود.

یکی از علل شایع تنگی مجرای ادرار در پسران، آسیب استرادل (ضربه به ناحیه بین پاها) است. تنگی مجرای ادرار همچنین می تواند به دلیل شکستگی لگن در اثر صدمات شدید ایجاد شود. جراحی ترمیم هیپوسپادیاس، بیشتر از سایر عمل های جراحی ممکن است باعث تنگی مجرای ادرار شود. آسیب به مجرای ادرار حین سوندگذاری نیز می تواند باعث تنگی این مجرا شود. استفاده از مقدار زیادی روان کننده در زمان سوندگذاری، می تواند از بروز این عارضه جلوگیری کند.

Urinary retention in children.jpg

تنگی مجرای ادرار در دختران به ندرت اتفاق می افتد و اغلب به دلیل جراحی قبلی در آن ناحیه و یا شکستگی لگن در اثر ضربه شدید ایجاد می شود.

🔔 تنگی مجرای ادرار ممکن است مادرزادی باشد و یا به دلیل التهاب، آسیب، بیماری و یا عمل جراحی ایجاد شود.


علائم تنگی مجرای ادرار در کودکان​


علائم این عارضه می تواند شامل مواردی همچون احساس درد هنگام دفع ادرار، جریان آهسته ادرار، کاهش میزان تخلیه مثانه، پاشیده شدن جریان ادرار، وجود خون در ادرار، درد شکم (ناشی از پر بودن مثانه)، خروج ترشحات از مجرای ادرار و عفونت مثانه باشد. تنگی مجرای ادرار می تواند در هر قسمتی از این مجرا (از نوک آلت تناسلی تا مثانه) رخ دهد. ادامه مطلب را در اینجا مشاهده کنید.
 

لینک های مفید: شبیه ساز منظومه شمسی , حدیث , رنگ , ایموجی , دانلود آهنگ , امداد ام وی ام
میزبانی شده توسط سرورهای قدرتمند افیکس هاست

بالا