• مقام معظم رهبری : وقتی افکار عمومی یک ملّت در اختیار بیگانه قرار گرفت، حرکت آن ملّت هم طبعاً طبق میل آن بیگانه پیش خواهد رفت.

تپش قلب عصبی + ۴ راهکار سودمند کاهش اضطراب

در زمان اضطراب، بدن ما واکنش هایی فیزیکی مانند عرق کف دست، لرزش و ناراحتی معده را از خود نشان می دهد. تجربه ی احساس تپش یا لرزش در قفسه سینه یکی دیگر از عکس العمل های رایج بدن در زمان اظطراب است، که به آن تپش قلب گفته می شود.

چرا در چنین شرایطی دچار تپش قلب می شویم و اینکه در این شرایط باید چه کاری انجام دهیم؟


تپش قلب چیست؟

در حالت نرمال و در زمان استراحت شما متوجه ضربان قلب خود نمی شوید. اما اگر در این حالت ضربان قلب خود را احساس می کنید، به این معناست که دچار تپش قلب شده اید. تپش قلب، گاهی اوقات طبیعی بوده و به علت دلایلی مثل فعالیت شدید و ورزش اتفاق می افتد، اما سایر اوقات می تواند بدون هشداری به سراغ شما بیاید!

به گفته ی دکتر نادر افشاری درمان تپش قلب با دارو، راهی است برای کنترل آن، اما به شرط بررسی علت های زمینه ای.

آیا اضطراب به قلب شما آسیب می رساند؟

همه ی افراد، دچار استرس و اضطراب می شوند. یک قلب سالم در مواجهه با تپش قلب گذرا دچار مشکل نمی شود.اما اگر شما مبتلا به مشکلات قلبی مثل بیماری شریانی کرونری یا نارسایی قلبی باشید، اضطراب و تپش قلب می تواند باعث بروز علائمی مثل درد قفسه سینه شود.

به گفته ی دکتر نادر افشاری متخصص قلب، مبتلایان به مشکلات خاص قلبی می توانند با مصرف برخی از داروهای تجویز شده، ضربان قلب خود را پایین نگه دارند. این داروها باعث می شوند که در مواجهه با شرایط استرس زا ضربان قلب شما بالا نرود و شما دچار تپش قلب نشوید. بنابراین، اگر مشکلات قلبی خود را کنترل و درمان کنید، در زمان شرایط استرس زا مشکلی برایتان پیش نمی آید.

به خاطر داشته باشید، اضطراب مداوم شرایط کاملاً متفاوتی را ایجاد می کند. استرس و اضطراب مزمن، برای قلب و سلامت کلی بدن شما خطرناک است. بنابراین، باید این شرایط را جدی بگیرید.

عدم درمان اختلال اضطراب می تواند باعث بالا رفتن فشار خون و پایین آمدن کیفیت خواب و استراحت شود و شما را از داشتن یک زندگی لذت بخش محروم کند! در صورتی که دائماً احساس اضطراب می کنید، یا احتمال می دهید که مبتلا به اختلال اضطراب یا اختلال پنیک (وحشت) هستید، به پزشک مراجعه کنید. نیازی به نگرانی نیست، زیرا این مشکلات قابل درمان هستند.

آیا اضطراب می تواند منجر به تپش قلب شود؟

احساس اضطراب،واکنش«جنگ یا گریز»در بدن شما فعال می کند.این واکنش منجر به وقوع اتفاق های متعددی در بدن، مثل ترشح یک سری از هورمون ها. متخصصین بر این باورند که انسان های نخستین برای مقابله با شرایط خطرناک در گذشته برای بقا از این واکنش فیزیکی بهره می بردند. ادامه مطلب
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

لینک های مفید: شبیه ساز منظومه شمسی , حدیث , رنگ , ایموجی , دانلود آهنگ , امداد ام وی ام
میزبانی شده توسط سرورهای قدرتمند افیکس هاست

بالا