ترسناک ترین فیلم جهان

dornaz

عضو انجمن
the-best-horror-movies.jpg

فیلم ترسناک و تماشای بهترین فیلم های وحشت می تواند حس دلهره و اضطراب را به مخاطب القا کند و شاید یکی از اصلی ترین دلایل محبوبیت فیلم های سینمایی ترسناک نیز همین موضوع باشد. فیلم های زیادی در ژانر ترسناک هستند که می توان آن ها را به عنوان برترین فیلم های ترسناک در نظر گرفت. فیلم جن گیر یکی از تاثیرگذارترین فیلم های ترسناک است. بیشتر فیلم های ژانر وحشت با الهام از این فیلم ساخته شده اند. فیلم هایی مثل احضار، دابه، سجین، راهبه و آنابل اگر چه نتوانسته اند امتیازات بالایی از سمت کارشناسان دریافت کنند اما جزو بهترین فیلم های ترسناک از نگاه مردم شناخته شده اند. فیلم ژاپنی کینه نیز از برترین های سینمای ژاپن محسوب می شود. فیلم های ترسناک ما، قطار بوسان، شیون و احضار توانسته اند امتیازات بسیار بالایی را در وبسایت های نقد و بررسی فیلم کسب کنند. سایر فیلم های ترسناک جذاب را در این سری نقد و بررسی معرفی کرده ایم. در واقع در یک مقاله کامل و. جامع 30 تا از بهترین فیلم های ترسناک جهان را گردآوری کرده ایم.

بهترین فیلم های ترسناک جهان​

خیلی ها اعتقاد دارند محتوای همه فیلم های ترسناک تکراری و کلیشه ای شده است. در واقع موجوداتی مثل بیماران روانی، زامبی، شیطان، روح، جن و دخترهایی خردسال که معمولا میزبان آنها هستند ماهیت اصلی بیشتر فیلم های ترسناک را تشکیل می دهند. به طوری که اگر یک فیلم بدون این موجودات به عنوان فیلم ترسناک مطرح شود، قطعا شاهکار کرده و چیز جدیدی را به سینمای وحشت اضافه خواهد کرد. البته این موضوع کمی درست ایت. متاسفانه در سال های اخیر کلیشه و تکرار به شدت ژانر فیلم های ترسناک را تسخیر کرده است و کمتر شاهد داستان هایی جدید هستیم. اما طبق خبرها چند فیلم جدید در سال 2020 قرار است که منتشر شود. باید ببینیم آیا فیلم سازان مطرح این ژانر مثل جیمز وان می توانند این کلیشه ها را پایان دهند یا نه؟

توطئه آمیز Insidious​

مجموعه فیلم توطئه آمیز با مفاهیمی فراطبیعی، دیگر فیلم ساخته شده توسط جیمز وان است. این فیلم نیز با موفقیت بسیار خوبی همراه بود. لامبرت و رنای، به همراه سه فررند خود به نام های دالتون، فاستر و کالی به خانه جدید نقل مکان می کنند. داستان این فیلم ترسناک بیشتر بر روی شخصیتی به نام دالتون مانورمی دهد. دالتون صداهای عجیب و غریب باز شدن در اتاق شیروانی را می شنود. او از نردبان اتاق شیروانی بالا می رود، اما در همین حین از نردبان می افتد. همان لحظه چهره ای ناشناس را در یک آینه می بیند و به شدت می ترسد. به خاطر همین واقعه، دالتون به کما می رود. دالتون سه ماه در کما است تا اینکه ...

یکی از ویژگی هایی که شاید باعث شده کمپانی های فیلمسازی وارد فضای فیلم های ترسناک شوند، هزینه بسیار کم و مدت فیلمبرداری کوتاه ولی فروش بسیار بالا آنها است. علاقه مندان به فیلم های ترسناک می دانند که دو جشنواره معتبر در این ژانر، جشنواره های اسکریم و فرایت متر هستند. این فیلم در هر دو جشنواره در سال 2011 مورد تقدیر واقع شد. فیلم توطئه آمیز 1 در سه هفته فیلمبرداری شد. فیلم به شدت تحت تاثیر فیلم Poltergeist محصول سال 1982 است. لین شای (بازیگر شخصیت الیز) به خاطر بازی در این فیلم ترسناک جایزه بهترین بازیگر مکمل را از جشنواره اسکریم دریافت کرد. یکی از سکانس های این فیلم در واقع کپی برابر اصل داستان جن گیر (1973) نیز هست. آنجا که دالتون، از پلکان اتاق شیروانی پرت می شود را تقریبا با همان حال و هوا در جن گیر دیده ایم!!!

Insidious-movie.jpg

کابوس در خیابان الم A Nightmare on Elm Street​

فیلم ترسناک کابوس در خیابان الم فیلمی فانتزی-ترسناک محسوب می شود که در واقع بازسازی شده فیلمی به همین نام در سال 1984 است. داستان فیلم به دهه 80 میلادی اشاره دارد. در آن زمان یک بیمار روانی به نام فردی کروگر، چندین کودک را به قتل می رساند، اما به خاطر بیماری روانی اش تبرئه می شود. خانواده قربانیان و کسانی که او را تهدید برای فرزندانشان می دانند، او را زنده زنده می سوزاند. چند سال بعد کودکانی که والدین آنها، کروگر را سوزانده اند، دچار کابوس هایی مشترک و یکسان می شوند. آنها ...

همانطور که اشاره شد این فیلم در واقع اقتباسی از یک مجموعه فیلم است. فیلم های کابوس در خیابان الم در سال های 1984،1985،1987 و 1988 نیز ادامه یافت. این فیلم در واقع اقتباسی کلی از این 4 مجموعه است. اغلب لباس هایی که در فیلم می بینیم همان هایی است که در دهه 80 میلادی استفاده شده است. در یکی از صحنه ها، دستکش کروگر به طور اتفاقی به شکم کایل گالنر برحورد کرد. گالنر تا پایان فیلمبرداری سکانس متوجه خونریزی از شکمش نشد! به جرئت می توان گفت فیلم عای جن گیر و کابوس در خیابان الم جزو موثرترین فیلم های ترسناک هالیوودی روی آثار پس از خود بودند. بنیاد فیلم آمریکا شخصیت منفی این فیلم یعنی فردی کروگر را جز 100 شخصیت شرور تاریخ سینما عنوان کرده است. به همین دلیل در فیلم های مختلفی این شخصیت حضور دارد.

A-Nightmare-On-Elm-Street-movie.jpg

ضبط 2 یا 2 REC​

در این قسمت از مقاله بهترین فیلم های ترسناک جهان فیلمی از سینمای اسپانیا را معرفی می کنیم. فیلم ترسناک آر ئی سی یا Rec فیلمی است که توسط ژاومه بالاگرو ساخته شده است. داستان این فیلم ترسناک در مورد یک ساختمان عجیب و غریب است که ساکنان آن به یک بیماری ویروسی نادر دچار می شوند. دکتر اوون به همرا دستیاران خود به این ساختمان می رود. او در می یابد که باید به نزدیک یکی از نوجوانان ساکن ساختمان برود و خون او را بگیرد تا بتواند پادزهر این بیماری ویروسی را به دست بیاورد. در همین حین ...

یکی از نکات جالب فیلم ترسناک آر ئی سی این است که مردم عادی تصور کردند واقعا اتفاقی در این ساختمان افتاده است. به همین دلیل در اطراف آن تجمع کردند. یکی دیگر از حقایق جالب این فیلم این است که صداهای مختلفی که می شنوید پس از پایان فیلم و در مراحل تدوین اضافه شده است. صداهایی مثل هلیکوپتر و یا صدای زامبی ها عمدتا از طریق نرم افزارها ساخته شده اند. مجموعه فیلم REC جز فیلم هایی است که می تواند به عنوان یک شاخص و موفقیت بزرگ برای سینمای اسپانیا شناخته شود. این فیلم ترسناک جز موفق ترین فیلم های اروپایی در سال 2009 نیز محسوب می شود.

Rec-2-movie.jpg

یتیم Orphan​

فیلم ترسناک یتیم فیلمی روان شناختی و جذاب در ژانر ترس و وحشت است که باز هم شخصیت محوری داستان را، دختری کوچک بازی می کند. کیت و جان زوجی هستند که به دلیل فوت نوزادشان، تصمیم می گیرند تا دختری را به فرزندخواندگی قبول کنند. آنها در یتیم خانه، استر را انتخاب می کنند. استر ظاهری معصومانه دارد و به همین دلیل کیت و جان از انتخاب او بسیار خوشحال هستند. پس از مدتی کیت متوجه رفتارها و ویژگی های عجیبی در استر می شود...

طبق فیلم نامه، استر باید دارای پوستی روشن و موهایی بلوند باشد. اما ایزابل فورمن هیچ کدام از این ها را نداشت. بلکه آنچه باعث شد این نقش را به او بدهند، توانایی و استعداد بالایی بود که در تست بازیگری نشان داد. آنچه در این فیلم به چشم می خورد بازیگیری خوب از بازیگران این فیلم است. ژاومه کویت سرا کارگردان صاحب سبک اسپانیایی، به خوبی توانسته از بازیگران خود در فیلم استفاده کند. در یک سکانس استر می گوید که (دوست داشتن یک فرزندخوانده، به اندازه فرزند واقعی خود، سخت است). این جمله مورد انتقاد و مخالفت زیادی هم از جانب یتیم خانه ها و از هم از سوی والدین فرزندخوانده ها شد.

Orphan-movie.jpg

تماشاگر فیلم های ترسناک می داند که این خطرات برای شخصیت های فیلم است و او امنیت خاطر درونی دارد. البته نکته مهم این است که این ویژگی ها فقط در افراد بالغ وجود دارد و افراد زیر 18 سال توانایی تفکیک این موضوعات را ندارند. به همین دلیل بیشتر این فیلم ها درجه R ( فیلم سینمایی 18 سال به بالا) را دارند. ا وجود اینکه با دیدن فیلم های وحشت و ترسناک حس اضطراب و دلهره به مخاطب القا می شود، اما بیشتر تماشاگران فیلم های سینمایی علاقه مند به دیدن فیلم های ترسناک هستند. اما چرا؟ شاید امنیتی خاطر از عدم وقوع چنین اتفاقاتی دلیل علاقه به آنها باشد. با این حال در یک مقاله کامل و جامع نام 30 تا از بهترین های ژانر وحشت را معرفی کرده ایم.

برای مطالعه متن کامل مقاله بهترین فیلم های ترسناک جهان می توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید:

بهترین فیلم های ترسناک و دلهره آور خارجی

 


🔴 لینک های مفید: شبیه ساز منظومه شمسی , خرید لایک ارزان , پله استخری
میزبانی شده توسط سرورهای قدرتمند افیکس هاست

بالا