• جهت خرید بک لینک و ریپورتاژ آگهی اینجا را کلیک کنید.

قرص زیر زبانی قلب

hamyar

عضو فعال
به گفته ی دکتر فروزان نیا جراح قلب، قرص زیر زبانی قلب یا نیتروگلیسرین را باید قبل از شروع فعالیت فیزیکی مانند ورزش و فعالیت جنسی و برای جلوگیری از درد قفسه سینه (آنژین)، در افراد مبتلا به برخی بیماری های قلبی (بیماری عروق کرونر) استفاده کرد.

همچنین ممکن است به محض بروز درد قفسه سینه، برای تسکین درد در این افراد نیز مورد استفاده قرار گیرد. آنژین، زمانی رخ می دهد که ماهیچه قلب، خون کافی دریافت نکند. این دارو با شل کردن و انبساط عروق خونی، سبب افزایش خون رسانی به قلب می گردد.
نحوه استفاده از قرص زیر زبانی قلب

 1. برای تسکین درد قفسه سینه، در اسرع وقت از این دارو استفاده کنید.
 2. پیش از مصرف این دارو بنشینید.
 3. طبق دستور پزشک، یک قرص را زیر زبان بگذارید و اجازه دهید حل شود. قرص را نجوید و قورت ندهید.
 4. مقدار مصرف دارو، بر اساس وضعیت پزشکی فرد و پاسخ او به درمان تعیین می گردد.
 5. اگر از این دارو برای پیشگیری از درد قفسه سینه استفاده می کنید، 15 دقیقه قبل از شروع فعالیت بدنی از آن استفاده نمایید.
 6. اگر درد، پس از مصرف دارو هم ادامه داشت یا پس از گذشت 5 دقیقه از مصرف دارو بدتر شد، با اورژانس تماس بگیرید (115).

پس از تماس با اورژانس، یک دوز دیگر مصرف کنید. پنج دقیقه پس از دوز دوم، اگر هنوز درد دارید یا آمبولانس نرسیده است، از دوز سوم استفاده نمایید. در طول حمله بیش از 3 دوز مصرف نکنید مگر اینکه پزشک آن را تجویز کرده باشد.

عوارض جانبی قرص زیر زبانی قلب

بروز سردرد اغلب نشانه اثربخشی دارو است. پزشک ممکن است برای درمان سردردها، مسکن های بدون نسخه (مانند استامینوفن، آسپرین) را توصیه نماید. اگر سردردها ادامه پیدا کرد یا شدید شد، سریعاً به پزشک اطلاع دهید.

با مصرف این دارو، ممکن است دچار عوارض زیر شوید. در صورت تداوم یا تشدید هر یک از این عوارض، سریعاً به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید:

 • سردرد
 • سرگیجه
 • سبکی سر
 • حالت تهوع
 • سرخ شدن

برای کاهش خطر سرگیجه و سبکی سر، به آرامی از حالت نشسته یا دراز کشیده بلند شوید.

به یاد داشته باشید که علت تجویز این دارو برای شما، بالاتر بودن مزایای آن، نسبت به خطر بروز عوارض جانبی است. بسیاری از افرادی که از این دارو استفاده می کنند عوارض جانبی جدی ندارند.

در صورت بروز عوارض جانبی بعید اما جدی، مانند: ادامه مطلب
 

موضوعات مشابه

لینک های مفید:
این وبسایت توسط ایکس زد ان هاستینگ میزبانی و پشتیبانی میشود.جهت خرید هاست کلیک کنید .
بالا