عکس زگیل تناسلی و انواع بیماری‌های مشابه با زگیل


زگیل تناسلی در مردان و زنان یک عفونت ویروسی ناشی از ویروس hpv و شایع‌ترین بیماری‌ مقاربتی است که تعداد مبتلایان به آن روز به روز بیشتر می‌شود. در عکس زگیل تناسلی مشاهده می‌کنید که ابتلا به این عارضه معمولا با بروز زائده‌های ناخوشایندی در نواحی تناسلی، واژن، مقعد و کشاله ران همراه است. زگیل‌ها در اثر تماس پوست با پوست نواحی تناسلی منتقل می‌شوند و در بیش از 90 درصد مواقع، انتقال آن‌ها از طریق رابطه جنسی انجام می‌شود. برای کمک به تشخیص درست در ادامه عکس واضح زگیل تناسلی در مردان و زنان، زگیل خفیف، پرخطر و سرطانی را مشاهده خواهید کرد.

پس از انتقال ویروس اچ پی وی ممکن است بدن به این عامل واکنش نشان داده و زگیل‌ها یا زائده‌های پوستی بر روی پوست نواحی تناسلی ایجاد شود. گاهی ممکن است فرد مبتلا به این بیماری باشد اما زائده و نشانه ظاهری وجود نداشته باشد. در چنین شرایطی فرد مبتلا بدون اینکه بداند، ناقل بیماری است.

تصاویر و شکل ظاهری زگیل‌های تناسلی​

همان طور که در عکس زگیل تناسلی مشاهده می‌کنید، زگیل‌ها زائده‌های گوشتی هستند که در اندام‌های جنسی ظاهر می‌شوند و از نظر اندازه و شکل ظاهری و تعداد در افراد مختلف متفاوت هستند. زگیل‌ها اغلب به شکل لکه‌های سفید، تیره‌تر یا همرنگ پوست ظاهر می‌شوند. آن‌ها ممکن است کوچک یا بزرگ، تکی و پراکنده یا شبیه به خوشه‌هایی به شکل گل کلم باشند.

به علاوه در تصویر زگیل تناسلی قابل مشاهده است که این زائده‌ها می‌توانند سطحی صاف یا برجسته داشته باشند. رنگ زگیل‌های تناسلی ممکن است صورتی، خاکستری، گوشتی و یا حتی بی رنگ باشد. به یاد داشته باشید، زگیل‌ها در ناحیه تناسلی اغلب کوچک و نرم و در مقعد اغلب بزرگ تر و زبر هستند.


شکل زگیل تناسلی تکی و پراکنده (آلت، مقعد و واژن)​

با این حال امکان تشخیص دقیق تنها با مشاهده عکس و توسط بیمار وجود ندارد، زیرا این بیماری در افراد مختلف با ظاهر و تعداد متنوعی ایجاد می‌شود. تنها پزشک می‌تواند این بیماری را با معاینه تشخیص دهد. البته شاید نیاز باشد که تست اچ پی وی یا بیوپسی هم انجام دهید.

نوع خفیف زگیل تناسلی، تعداد زائده‌های گوشتی کمتری را ایجاد کرده و اندازه آن‌ها نیز کوچک تر است و همچنین در این حالت تمرکز زگیل‌ها بر روی موضعی خاص نیز کمتر دیده می‌شود و حتی ممکن است با چشم غیر مسلح دیده نشوند. در مورد زگیل تناسلی خفیف احتمالاً شریک جنسی آلودگی کمتری داشته، سیستم ایمنی فرد قوی بوده و بیمار خیلی زود برای درمان اقدام کرده است زیرا با گذشت زمان بیماری شدت می‌گیرد.

زگیل تناسلی در کدام نواحی بدن ایجاد می‌شود؟​

لازم به ذکر است که این نوع بیماری تنها موجب بروز زگیل در نواحی تناسلی و نیز مقعد می‌شود و البته در صورت برقراری رابطه دهانی امکان دارد، زائده‌های گوشتی در دهان و اطراف لب ها نیز ظاهر شود. پس انواع زگیل‌های تناسلی بر اساس موضع ایجاد آن دسته بندی می‌شود؛ که در این صورت این انواع عبارتند از :

زگیل دهانی​

  • زگیل‌های تناسلی (در زنان بر روی سطح پوست ناحیه تناسلی و یا داخل واژن و دهانه رحم، بالای ران و در مردان در نوک آلت، زیر پوست ختنه گاه، روی کیسه بیضه و کشاله ران ایجاد می‌شود)
  • زگیل‌های مقعدی
  • زگیل‌های دهانی، گلو و لب
در صورت مشاهده هر گونه علامت و یا زائده گوشتی بر روی سطح پوست، نیاز است با پزشک مشورت نمایید. اما مشاهده عکس زگیل تناسلی نیز می‌تواند به تشخیص کمک نماید، زیرا اغلب زگیل‌ها ظاهری مشابه یکدیگر دارند.

 


🔴 لینک های مفید: شبیه ساز منظومه شمسی ,
میزبانی شده توسط سرورهای قدرتمند افیکس هاست

بالا