• مقام معظم رهبری : وقتی افکار عمومی یک ملّت در اختیار بیگانه قرار گرفت، حرکت آن ملّت هم طبعاً طبق میل آن بیگانه پیش خواهد رفت.

دیابت بارداری چیست؟

faezeh.a75

عضو انجمن
امروزه به دلیل تغذیه نامناسب، خیلی از مادران باردار دچار دیابت بارداری میشوند، که اگر درمان و تغذیه مناسب صورت نگیرد گاها تا پایان عمر این بیماری با مادر باقی می ماند.

بین هفته ۷ تا ۱۱ بارداری توسط پزشک متخصص یا ماما درخواست بررسی کلیه آزمایشات بارداری صورت می گیرد که یکی از آنها قندخون است.

توجه به این نکته ضروری است که اندیکاسیون های قندخون در مورد بارداری و غیر بارداری متفاوت است.

در صورتی که قندخون ناشتا بین ۹۳ تا ۱۲۵ میلی گرم در دسی لیتر در زمان بارداری باشد پره دیابت حساب می شود که با ورزش و رژیم غذایی برطرف می گردد‌.

درصورتی که قندخون ناشتا ۱۲۶ میلی گرم در دسی لیتر یا بیشتر باشد به مدت دو هفته رژیم غذایی دیابت بارداری توصیه میشود و بعد از آن آزمایش تکرار می گردد در صورتی که بهبود یافته باشد نیاز به درمان دارویی ندارد اما در غیر این صورت معمولا انسولین تجویز می شود.

توجه به این نکته ضروری است که رژیم غذایی در این دوران باید هم وضعیت بارداری مادر را در نظر بگیرد و هم وضعیت دیابت او را، تا بتواتد اثر بخشی لازم را داشته باشد و سلامت مادر و فرزند حفظ شود.

ممنون میشم تجربه هاتونو در اینجا به اشتراک بذارید.
سپاس از همراهیتون🌷🌷
 

لینک های مفید: شبیه ساز منظومه شمسی
میزبانی شده توسط سرورهای قدرتمند افیکس هاست

logo-samandehi
بالا