خارش سر را با این روش ها در خانه درمان کنید

خارش پوست سر مشکل شایعی است و می تواند علائم آزاردهنده ای مانند خارش مکرر و ناراحتی پوستی ایجاد کند. گاهی اوقات خارش سر با علائم قابل رویتی مانند پوسته پوسته شدن سر همراه است. اگرچه در سایر مواقع، پوست سر ممکن است بدون هیچ گونه تغییر ظاهری خارش داشته باشد.

اگرچه خارش پوست سر به طور معمول وضعیت جدی و شدیدی نیست، اما می تواند حاکی از نوعی بیماری زمینه ای نیز باشد. داروهای خانگی متعددی وجود دارد که میتواند برای خارشهایی که نیازی به مداخله پزشکی ندارند، مفید واقع شود. در این مقاله، به علل خارش پوست سر و نحوه درمان آن در خانه خواهیم پرداخت.
درمان خانگی خارش سر.jpg

روش های درمان خارش سر در خانه​

1. سرکه سیب

سرکه سیب دارای خواص ضد باکتریایی، ضد التهابی و ضد قارچی است. همچنین می تواند خارش ناشی از خشکی پوست را نیز کاهش دهد. سعی کنید سرکه سیب را در آب گرم رقیق کنید و بعد از شستن موها با شامپو آن ها را با سرکه بشویید تا شوره و خارش سر از بین برود.

2. روغن نارگیل ارگانیک

روغن نارگیل ارگانیک به طور طبیعی از نارگیل رسیده استخراج می شود. این ماده حاوی اسید لوریک (نوعی چربی اشباع شده و دارای خواص ضد میکروبی) است. اسید لوریک به پوست کمک می کند تا روغن نارگیل را به طور موثرتری جذب کند. به همین دلیل، روغن نارگیل ارگانیک می تواند به عنوان نوعی درمان تسکین دهنده برای خارش پوست سر مطرح باشد.

روغن نارگیل می تواند برای خارش سر ناشی از اگزما و نیز مقابله به شپش ها نیز مفید باشد. طبق مطالعه ای که در سال 2010 در تراستد سورس انجام شده، محققان دریافتند که ترکیب نارگیل با انیسون نسبت به داروی پرمترین، که برای درمان شپش استفاده می شود، در تسکین و از بین بردن خارش پوست سر موثر تر است.

3. روغن نعناع

روغن نعناع می تواند در کاهش شوره سر و تسکین پوست آن موثر واقع شود و خارش آن را نیز برطرف کند. سعی کنید آن را با روغن دیگری مانند روغن زیتون رقیق کرده و پوست سر را با آن، قبل از شامپو زدن، ماساژ دهید. همچنین می توانید موهای خود را با چای نعناع، بعد از شستن با شامپو، شستشو دهید.

4. روغن درخت چای

روغن عصاره ای درخت چای با خواص ضد میکروبی، ضد قارچی و ضد عفونی کنندگی را می توانید از فروشگاه های مواد غذایی سالم تهیه کنید. این روغن همچنین اثرات ضدالتهابی نیز دارد. البته نباید فراموش کرد که روغن درخت چای می تواند برای پوست تحریک کننده نیز باشد. بنابراین مهم است که از آن کم استفاده کنید یا قبل از استفاده آن را رقیق کنید.
منبع:
https://www.asriran.com/fa/news/798249/درمان-خانگی-خارش-سر
 


🔴 لینک های مفید: شبیه ساز منظومه شمسی , خرید لایک ارزان , پله استخری
میزبانی شده توسط سرورهای قدرتمند افیکس هاست

بالا