بهترین مارک فریزر صندوقی کدام است؟

venus

عضو انجمن
فریزر صندوقی (یخچال صندوقی) یکی از پرفروش ترین محصولات صنایع برودتی سردین کالا می باشد، که شما می توانید برای نگهداری محصولات مختلف اعم از انواع مواد غذایی، بستنی ها، گوشت و مرغ منجمد، گوشت، سبزیجات و… با توجه به نوع فریزر صندوقی بدون برفک از آن استفاده کنید. یخچال فریزر صندوقی نسبت به فریزرهایی که به صورت ایستاده طراحی می شوند، کارایی بیشتری دارند، دلیل این موضوع هم این است، که فریزر صندوقی فروشگاهی فضای کمتری را برای قرار گیری در محیط اشغال می کند، ولی در عوض می تواند محصولات بیشتری را با توجه به گنجایش فریزر صندوقی مغازه نگهداری کنند. فریزر صندوقی کوچک و بزرگ تولید شده در گروه تولیدی سردین کالا در ابعاد و گنجایش های مختلف ۲۶۰ لیتری تا ۶۵۰ لیتری با توجه به نوع فریزر خوابیده (خانگی، یخچال بستنی، طرح قدیم یا استیل) طراحی و برای فروش به بازار عرضه می شوند.جنس شیشه های فریزرصندوقی از نوع شیشه ای نشکن و محدب می باشد، شیشه ای بودن درب یخچال فریزر بستنی باعث می شود، تا شما قبل از باز کردن درب فریزر محصول خود را انتخاب کرده، و بعد از آن درب یخچال فریزر خوابیده را باز کنید. برق مصرفی یخچال خوابیده ۲۲۰ ولت می باشد، و همین موضوع باعث می شود، تا کمترین میزان انرژی را مصرف کنند، به همین خاطر به آن ها فریزر صندوقی کم مصرف هم می گویند. در یخچال صندوقی شیشه های خم در سبدهای آن قرار داده شده، تا شما بتوانید به راحتی محصولات مختلف را به صورت منظم و در سبدهای جداگانه قرار دهید.

عملکرد فریزر صندوقی​

یخچال فریزر خوابیده همانند فریزرهای معمولی برای سرد نگهداشتن و انجماد مواد غذایی استفاده می‌ شوند. فریزر صندوقی درب شیشه ای برخلاف فریزرهای معمولی و ایستاده به صورت افقی طراحی و تولید می شوند، و نحوه ی عملکرد فریزر صندوقی خانگی یا صنعتی هم مانند فریزرهای معمولی است. نوع کارکرد آن ها به این صورت می باشد، که یخچال صندوقی شامل گرفتن دمای مواد غذایی و سرد کردن آن ها توسط سیستم سرمایشی می باشد. نوع سیستم سرمایشی فریزر صندوقی بزرگ و کوچک توسط قطعه‌ ای به نام کمپرسور و سیستم گاز مبرد تنظیم و کنترل می‌ شود. کمپرسور این فریزرها مبرد را پمپاژ و فشرده می‌ کند، و بعد از آن مبرد از عبور از شیر انبساط وارد فریزر می‌ شود، و محفظه ی داخلی آن و مواد غذایی را سرد می‌ کند. فن های قرار داده شده در فریزر صندوقی بستنی به گردش هوای داخل فریزر کمک می کند، و از فاسد شدن محصولات داخل فریزر جلوگیری می کنند. مبرد هم گرمای داخل فریزر را جذب می کند، و به بیرون انتقال می‌ دهد.

فریزر صندوقی درب شیشه ای مجهز به سیستم برفک زدای خودکار می باشد، که از برفک زدن کابین داخل فریزر جلوگیری می کند. جهت تنظیم و کنترل دما فریزر یک ترموستات مکانیکی بر روی بدنه ی آن در هنگام طراحی قرار داده می شود.قیمت فریزر صندوقی تولید شده در صنایع برودتی سردین کالا با توجه به عوامل مختلفی اعم از نوع فریزر، ابعاد، نوع کمپرسور، جنس شیشه، قدرت موتور، تعداد سبد، درج استیکر و یا بدون استیکر بودن و… تعیین خواهد شد. نکته ی مهمی که در مورد قیمت فریزرها وجود دارد، این است، که به خاطر نوساناتی که در مورد خرید قطعات و مواد اولیه وجود دارد، باعث می شود، تا نتوانیم قیمت ثابتی را برای آن در نظر بگیریم.

انواع مدل های فریزر صندوقی

یخچال صندوقی بدون برفک با توجه به کاربرد و مصرفی که دارد، در مدل های مختلف طراحی و تولید می شوند. ابعاد در نظر گرفته شده برای فریزر بدون برفک متفاوت می باشد، و شما می توانید با توجه به نوع کسب و کار خود یکی از مدل ها را انتخاب کنید. از فریزرهای صندوقی کوچک خانگی گرفته تا فریزرهای صندوقی بزرگ که مناسب فضاهای صنعتی یا تجاری مثل فروشگاه‌ ها هستند. مدلی که بیشتر مناسب مصارف خانگی می باشند، حجم و ابعاد کوچکتری دارد، ولی مدل‌ هایی که مناسب برای فروشگاه‌ ها می باشند، حجم و ابعاد بزرگتری دارند، و مواد غذایی بیشتری را در درون خود جای می‌ دهند.

  • فریزر صندوقی برای منزل

فریزر صندوقی خانگی به عنوان یکی از کوچکترین و کم حجم‌ ترین انواع فریزر صندوقی می باشد، که بهترین گزینه برای آن دسته از خانواده هایی می باشد، پرجمعیت هستند، و برای نگهداری از محصولات خود نیاز به فضای بیشتری نیاز دارند. با توجه به این که فریزر صندوقی بدون برفک خانگی ابعاد کوچک تری دارند نسبت به سایر فریزرها دارند، اما گنجایش و ظرفیت خوبی جهت نگهداری مواد غذایی دارد. یخچال بخواب خانگی در دو مدل به صورت تک درب و دو درب طراحی و گنجایش در نظر گرفته شده برای آن ها ۲۶۰ لیتر می باشد. قیمت فریزر صندوقی بدون برفک با توجه به مدل انتخاب شده توسط شما بستگی دارد.

  • فریزر بستنی​

یخچال بستنی یکی دیگر از انواع فریزر صندوقی می باشد، که شما می توانید برای نگهداری محصولات خود با توجه به نوع کسب و کار خود از آن استفاده کنید. گنجایش در نظر گرفته شده برای یخچال بستنی مهین ۳۰۰ لیتر تا ۶۵۰ لیتر می باشد. یخچال فریزر بستنی سردین کالا در ابعاد متوسط یا بزرگ تولید می‌ شود، و دارای طبقات و قفسه‌ های متعددی برای نگهداری مواد غذایی می باشند. درب در نظر گرفته شده برای یخچال صندوقی فروشگاهی معمولی از نوع شیشه‌ ای و افقی می باشد. فریزر صندوقی ۱۰۰ لیتری به عنوان یکی از مدل های بسیار پرطرفدار یخچال فریزر صندوقی بستنی می باشد، که شما می توانید با گنجایش در نظر گرفته شده برای آن محصولات مختلف را در داخل آن نگه دارید. این مدل در کنار حجم مناسب خود فضای چندان زیادی را اشغال نمی‌ کند، به همین خاطر می توانید در مکان هایی که کمبود فضا دارید، از آن استفاده کنید.
از این نوع فریزر برای نگهداری مواد غذایی دیگر مثل مواد لبنی و پروتئینی هم می‌ توانید استفاده کنید. به شرط این که به درجه دمای لازم برای نگهداری سایر اقلام غذایی و تفاوت آن ها با نگهداری بستنی توجه شود.

  • فریزر صندوقی استیل​

فریزر صندوقی طرح قدیم که ممکن است، تحت عنوان فریزر استیل خوابیده هم شناخته شود، مناسب برای منجمد کردن و نگهداری محصولات پروتئینی از جمله مرغ و ماهی، بستنی، سبزیجات، گوشت، مرغ، ماهی، میگو و… می باشد. فریزر صندوقی استیل به صورت چهار درب و شش درب (معمولی و خشک کن) طراحی و تولید می شود.

https://diyarmirza.ir/1401/07/بهترین-مارک-فریزر-صندوقی-کدام-است؟/
 


🔴 لینک های مفید: شبیه ساز منظومه شمسی ,
میزبانی شده توسط سرورهای قدرتمند افیکس هاست

بالا