با تاخیر کارمندان چه کنیم؟

hamyar

عضو فعال
یکی از معضلات تکراری تمام مدیران در ایران و حتی در دنیا، دیر رسیدن کارمند به محل کار است. اما الزاما دیر رسیدن کارمند معضلی حل نشدنی نیست. راهکارهایی وجود دارد که می تواند این دیر رسیدن و ضررهای آن را به حداقل رساند. اما قبل از هر چیزی باید به این نکته دقت کرد که دلایل و راهکارهای مرتبط با این موضوع کدام است.

دلیل این تاخیرها چیست؟

برخی از کارمندان هستند که الزاما همیشه دیر نمی کنند و دلیل این دیرکردن یک موضوع موجه است. مواردی مثل بیماری والدین یا فرزند، تصادف یا ترافیک به دلیل تغییر ناگهانی آب و هوا از مواردی است که بعضا برای هرکسی ممکن است اتفاق بیوفتد و موجه محسوب می شوند.
late-to-work.jpg

پس قبل از هر چیز، دلیل این تاخیر را از وی سوال کنید تا بدانید باید چگونه با این موضوع برخورد کنید.

مشکل تاخیر است یا شخص تاخیر کننده؟

فراموش نکنید که شما با دیر کردن به عنوان یک رفتار مشکل دارید، نه شخص و اشخاصی که دیر می کنند. در زمانی که چنین اتفاقاتی می افتد، قبل از هر چیز کنترل خودتان را در دست بگیرید و تلاش کنید راجع به این موضوع تمرکز کنید که چرا و چگونه باید کارمند را بابت تاخیر مواخذه کنید.

حریم شخصی کارمند که فراموش نشده؟

یکی از اشتباه ترین کارها با کارمندی که تاخیر دارد، این است که در جلوی دیگر کارمندان، درباره این موضوع با وی صحبت کنید. خصوصا در حالتی که با فرد برخورد خوبی نداشته باشید و شکل این برخورد منفی باشد.

در این حالت کارمند به جای شرمندگی، به خود حق می دهد که با روشهای بیشتری به سازمان و مدیرش ضربه بزند، چرا که احساس می کند به او توهین شده و مورد تحقیر قرار گرفته است.

همواره این موارد را به خود شخص و دور از دیگر کارمندان و اعضای تیم در میان بگذارید، حتی زمانی که نیاز به اخطار کتبی می شود.

نیاز به حضور یک سیستم حضور و غیاب

در برخی مواقع، جمع تاخیرهای کارمند در طول یک ماه به اندازه ای نیست که مشکل ساز باشد. مواردی هم وجود دارد که کارمندان با میزان جمع تاخیری که ما در ذهن داریم موافق نیستند. اینجاست که یک سیستم بی عیب و نقص مثل سیستم حضور و غیاب انگشتی می تواند چاره ساز باشد.

لزوما تمام این سیستم ها قیمتهای بالایی ندارند و سیستم پیاده سازی پیچیده ای ندارند. یکی از این محصولات حضور و غیاب که تنظیمات بسیار ساده ای هم دارد، دینگ است. می توانید درباره این محصول و مزایای دستگاه اثر انگشت دینگ بیشتر بدانید.

ادامه مطلب: https://www.ilna.news/fa/tiny/news-1126758
 


🔴 لینک های مفید: شبیه ساز منظومه شمسی , خرید لایک ارزان
میزبانی شده توسط سرورهای قدرتمند افیکس هاست

بالا