اجاره دستگاه اکسیژن ساز در شرق تهران

اکسیژن سازها یکی از تجهیزات پزشکی هستند، که اکسیژن موجود در هوای محیط را متمرکز می کنند، تا از این طریق بتوانند گاز اکسیژن غنی شده ی لازم را برای بیماران تأمین کنند. برای استفاده از حداکثر اکسیژن تراپی بهتر است، از لوازم جانبی اکسیژن ساز همانند فیلتر، مرطوب ساز، لوله ی اکسیژن و... استفاده کرد.

مرکز خدمات درمانی سلامت نوین برای آن دسته از بیمارانی که توانایی خرید این دستگاه را به طور دائم ندارند، اجاره دستگاه اکسیژن ساز را به آن ها توصیه می کند. امروزه اکسیژن تراپی به کمک انواع متعدد اکسیژن ساز ها بسیار راحت و بدون دردسر شده است. افرادی که به خاطر بیماری های مختلفی اعم از آمفیزم، بیماری مزمن انسداد ریه (COPD) و یا دیگر بیماری های تنفسی رنج می برند، یکی از تجهیزات ضروری پزشکی است. هم چنین بیماران حاد ریوی، پونومی، آسمی، قلبی و حتی افراد سالم نیز برای رفع خستگی روزانه می توانند از این دستگاه استفاده کنند. دستگاه اکسیژن ساز برای بیمارانی که در منزل احتیاج به اکسیژن به صورت نامحدود دارند، بسیار مناسب و مقرون به صرفه خواهد بود.ارتباط با ما: 02634471270

مرکز پزشکی سلامت نوین
توانسته است، با اجاره ی تجهیزات و اعزام نیروهای متخصص و کاربلد در زمینه های مختلف، برای رسیدگی و بررسی اوضاع بیمار و سالمند خدمتی نوین را به شما ارائه داده است. شما به راحتی می توانید جهت ارتباط با ما با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید، و از خدمات درمانی این مجموعه اعم از ویزیت پزشک در منزل، پرستار سالمند، تهیه ی نوار قلب در منزل، سرم تراپی در منزل، فیزیوتراپی در منزل، تزریقات در منزل و… استفاده کنید. این خدمات تنها بخش کوچکی از خدمات ما برای شما می باشد.

همچنین شما می توانید با اجاره تجهیزات نگهداری از بیمار مانند اجاره کپسول اکسیژن در تهران و کرج، اجاره ویلچر، اجاره بای پپ و سی پپ و اجاره تشک مواج آسایش و آرامش را به بیماران خود هدیه دهید.

دستگاه اکسیژن ساز چیست؟​

دستگاه اکسیژن ساز دستگاهی مناسب برای آن دسته از بیمارانی که از مشکلات حاد تنفسی رنج می برند. زمانی که بیماری دچار مشکلات تنفسی باشد، میزان اکسیژن سطح خونش کاهش پیدا می کند، و با تنگی نفس همراه خواهد شد. اکسیژن ساز ها با گرفتن هوای محیط و ذخیره کردن این هوا در داخل محفظه های مخصوص باعث خواهند شد، که بیمار با هر تنفس اکسیژن بیشتری را دریافت کند. برای این که بتوانید میزان سطح اکسیژن خون را بررسی کنید، می توانید از دستگاه پالس اکسیمتر استفاده کنید. این دستگاه ها در مدل های مختلف طراحی می شوند، برای آن دسته از افرادی که درگیر بیماری های مزمن ریوی (COPD)، و یا ریه ی آن ها با درصد زیادی توسط ویروس کرونا درگیر شده، بیماران با مشکلات قلبی و بیماران آسمی مناسب می باشد. استفاده از دستگاه اکسیژن ساز برای افرادی که دچار بیماری نیستند، به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود. اجاره دستگاه اکسیژن برای کرونا، امیکرون، افراد مبتلا به آسم و بیماری های ریوی مناسب می باشد.

اجزا و قطعات اکسیژن ساز​

 • فیلترهای ورودی و خروجی​

وظیفه ی اصلی این قطعات این است، که قبل از ورود هوا به دستگاه همه ی گرد و غبارها را بگیرید. این قطعه را حتماً باید هفته ای دو بار تمیز کنید، و در صورت نیاز تعویض شود.

 • نازل اکسیژن​

نازل اکسیژن یک لوله بسیار باریک می باشد، که اکسیژن فشرده شده وارد آن می شود، و بعد به یک دو شاخه تبدیل شده، و وارد دهان و بینی فرد می شود.

 • سیلندرهای زئولوئیت​

سیلندرهای زئولوئیت وظیفه ی تولید اکسیژن خالص را برعده دارد. در واقع نیتروژن و آرگون را جذب می کند، و اکسیژن خالص را برمی گرداند.مکانیزم کاری دستگاه های اکسیژن ساز​

از دستگاه اکسیژن ساز جهت درمان اکسیژن تراپی و درمان بیماری های مزمن و حاد تنفسی استفاده می شود. این دستگاه اکسیژن هوا را متراکم می کند، و با فشار متناسب قابلیت استفاده را برای بیمار فراهم می کند. این دستگاه منبع داخلی ندارد، و از طریق هوای اطراف به مصرف می رسد. عملکرد این دستگاه این گونه است، که به محض روشن شدن دستگاه از طریق پمپ هایی مخصوص هوای اطراف را جذب می کند، و پس از عبور هوا در قسمتی که کمپرسور وجود دارد، اکسیژن را از نیتروژن و آرگون تجزیه می کند. این کمپرسور دارای فشار 230 میلی متر جیوه است، که باعث می شود، اکسیژن با درصد خلوص بالای 90% وارد محفظه شود.

مزایای اکسیژن ساز​

 • قابل استفاده در مراکز درمانی و منازل
 • نمایش خلوص سنج لحظه ای
 • تنظیم کردن جریان اکسیژن
 • جا به جایی آسان
 • خلوص تا 96%
 • تصفیه و تنظیم گردش خون در بیماران
 • جلوگیری از بالا رفتن فشار خون در بیماران
 • کاهش احتمال ابتلای افراد به بیماری های قلبی و عروقی
 • انجام فعالیت مهم خون رسانی به بافت های مختلف بدن و تنظیم سطح اکسیژن خون
 • پیشگیری از بروز علائم خطرناک بیماری های تنفسی (آسم)
 • کمک به فعالیت نرمال و طبیعی ریه های افراد سیگاری و بیمار
 • انجام فرایند عمل خون رسانی به پوست افراد و پیشگیری از پیری زودرس در بیماران
 • تضمین سلامت سیستم عصبی مادر باردار و جنین
 • کمک به کارکرد مفید و مناسب مغز و افزایش میزان هوشیاری در بیماران
 • جلوگیری از بروز استرس و اضطراب در بیماران
 • کمک به تنفس نرمال و طبیعی مجروحان شیمیایی
با توجه به این که اکسیژن ماده ای مفید و حیاتی برای زنده ماندن می باشد، و عملکرد بافت اندام های بدن و مغز است. این ماده ضروری به صورت طبیعی و از راه تنفس وارد بدن و جریان خون انسان و تمام موجودات زنده می شود.زمانی که مقدار دریافت اکسیژن هوا به کمتر از 10.0 کاهش پیدا کند، مغز دچار تورم می شود. در این حالت یک زنگ خطر جدی به حساب می آید، چون که در صورت رسیدن سطح اکسیژن خون افراد به کمتر از 6.0 افراد در خطر مرگ حتمی قرار می گیرند. به طور کلی فواید دستگاه اکسیژن ساز از بروز آسیب های جدی ناشی از کمبود اکسیژن در بدن افراد جلوگیری می کند.
کمبود اکسیژن در بدن افراد می تواند با ظهور علائمی مانند کبودی لب ها و صورت همراه است. با مشاهده چنین حالتی می توان با اجاره دستگاه اکسیژن ساز و استفاده آن برای بیمار از تورم مغز و آسیب های جدی جلوگیری کرد. با این کار می توان کمبود اکسیژن بدن بیمار را به صورت کامل جبران و اکسیژن را به همه ی بافت ها منتقل کرد.

دستگاه اکسیژن ساز چگونه کار می کند؟​ • هوای محیط ورودی دستگاه اول از فیلتر گرد و غبار و بعد از آن از فیلتر HEPA عبور می کند، و وارد کمپرسور پیستون می شود. کمپرسور هوای ورودی را فشرده کرده، و به ستون های زئولیت هدایت می کند.
 • هوای ورودی به ستون های زئولیت به ترتیب توصیف شده توسط گرانول های زئولیت تجزیه می شود.
 • سپس مولکول های کوچک گاز اکسیژن از منافذ عبور می کند، و مولکول های بزرگ تر نیتروژن توسط گرانول ها جذب می شوند.
 • گاز اکسیژن خالص شده به خروجی ستون هدایت شده، و گاز نیتروژن برگرداننده می شود، و از طریق ورودی ستون تخلیه می شود.
 • کمپرسور اول هوا را به یک ستون تزریق می کند، تا اکسیژن را تصفیه کند.
 • کمپرسور این کار را انجام می دهد، تا دانه های زئولیت در ستون با گاز نیتروژن اشباع شوند.
 • کمپرسور در این مرحله به ستون دیگر می رود، و باعث تزریق هوا به ستون بعدی می شود.
 • در طی این فاصله زمانی که کمپرسور هوا را به ستون دوم منتقل می کند، نیتروژن ستون اول از قسمت ورودی ستون تخلیه می شود، تا ستون آماده دریافت دوباره هوا و تصفیه اکسیژن شود. این چرخه در دستگاه ادامه پیدا می کند.
 • گاز اکسیژن از محل خروجی ستون زئولیت خارج می شود، و از طریق دریچه های یک طرفه به مخزن اکسیژن هدایت می شود، که گاز اکسیژن را در خود ذخیره می کند.
 • در این مخزن فشار اکسیژن از طریق تنظیم کننده های فشار تنظیم می شود، و دوباره از یک فیلتر عبور می کند. به سنسور خلوص اکسیژن و جریان سنج تنظیم جریان هدایت می شود.
 • گاز اکسیژن بعد از تنظیم جریان به جریان سنج می رسد.
 • کاربر به سمت خروجی دستگاه و شیشه مرطوب کننده هدایت می شود، و بعد نازل اکسیژن توسط بیمار استنشاق می شود.

انواع دستگاه اکسیژن ساز​

 • اکسیژن ساز ثابت​

اکسیژن ساز ثابت مجهز به 4 چرخ می باشد، و شما می توانید به راحتی در هر جایی که از آن استفاده می کنید، جا به جا کنید. این دستگاه به صورت مداوم و پالسی اکسیژن تولید می کند، و معمولاً استفاده از این دستگاه به افرادی که سطح اکسیژن خیلی کمی دارند، توصیه می شود. این دستگاه پیشنهاد می شود، چون که باید به صورت پیوسته به آن ها متصل باشد. این دستگاه قابلیت جا به جایی آسان را دارد، که متناسب با جای بیمار می توانید عوض کنید. ابعاد این دستگاه کوچک است، که فضای محدودی را اشغال می کند. بنابراین برای استفاده در منزل بسیار مناسب است. در واقع بهترین نوع دستگاه برای استفاده در منزل نوع ثابت آن می باشد.

 • اکسیژن ساز قابل حمل​

اکسیژن ساز قابل حمل با توجه به این که وزن کمی دارد، می توانید آن را به بیرون از خانه هم ببرید، و با خود حمل کنید. افرادی که دچار بیمارهای تنفسی هستند، دوست دارند، که در طول روز به بیرون بروند، به همین خاطر این دستگاه می تواند به آن ها کمک زیادی کند، چون هم سبک می باشد، و هم دارای یک باتری است، و با شارژ آن قابلیت استفاده در بیرون را نیز دارید.

این دستگاه دارای دو مدل شارژی و پالسی می باسد، و تفاوت آن ها در میزان انتقال اکسیژن می باشد. میزان عمر باتری در اکسیژن سازها با هم متفاوت می باشد، و باید در انتخاب باتری توجه ویژه ای داشته باشید. در این دستگاه می توانید میزان اکسیژن را مطابق با نیاز بیمار خود تغییر دهید.

اکسیژن های پرتابل (قابل حمل) برای افرادی مناسب می باشد، که فعالیت بیرون از خانه دارند، و این اکسیژن ساز دوشی به شما کمک می کند، که در هنگام سفر، خرید و دیگر کارهای روزانه به راحتی از مزایای اکسیژن ساز استفاده کنید.

 • اکسیژن ساز خانگی​

دستگاه اکسیژن ساز خانگی یکی از موارد پر مصرف می باشند، که در خانه می توانید از آن استفاده کنید. شما باید دستگاه را در جایی قرار دهید، که به پریز برق نزدیک باشد، تا بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید. میزان اکسیژن تولید شده برای این مدل دستگاه حدودا 3 تا 10 لیتر در دقیقه می باشد، که به ظرفیت های مختلف این دستگاه بستگی دارد.

یکی از معایب این دستگاه این است، که هنگام قطع شدن برق دستگاه از کار می افتد، و باتری ندارند، و به خاطر این که به صورت مستقیم به برق شهری وصل می شوند، بر عکس دیگر مدل ها این دستگاه توانایی جا به جایی و حمل این در این مدل وجود ندارد.

پرکاربردترین دستگاه های اکسیژن ساز​

پرکاربردترین دستگاه های اکسیژن ساز برحسب لیتراژ در انواع (5، 8 و 10 لیتر) در بازار موجود می‌ باشند. میزان لیتر دستگاه ها بر اساس میزان اکسیژن خون بیمار مشخص خواهد شد. مثلاً اگر سطح اکسیژن خون بیمار 90% باشد، دستگاه اکسیژن ساز 5 لیتری مناسب خواهد بود، اما اگر سطح اکسیژن خون بیمار 80% باشد، دستگاه 5 لیتری مناسب این بیمار نیست، و باید از دستگاه 10 لیتر استفاده کند.

 • دستگاه اکسیژن ساز 5 لیتری​

همه ی برندها این حجم را دارند، و استفاده زا این دستگاه به افرادی که درگیر بیماری های ریوی در سطح خفیف هستند، توصیه می شود. شما می توانید با توجه به نیازتان به صورت شبانه روزی از آن استفاده کنید، بدون این که مشکلی برای شما به وجود بیاید. اگر شما نیاز به این مدل دارید، همه ی برندها را برای شما آماده کردیم، که رضایت مشتریان از آن ها زیاد بوده، و مرتب شارژ شده اند. امکان کرایه این دستگاه به صورت هفتگی و ماهانه وجود دارد.

 • دستگاه اکسیژن ساز 8 لیتری​

این دستگاه قابلیت تولید 8 لیتر اکسیژن در دقیقه را دارد، و استفاده از این دستگاه مناسب برای بیمارانی می باشد، که مشکلات ریوی در سطح متوسط دارند. دستگاه های 8 لیتری رایج ترین انواع اکسیژن ساز هستند، و بیمار میتواند به صورت شبانه روزی از آن استفاده کنید.

 • دستگاه اکسیژن ساز 10 لیتری​

استفاده از اکسیژن ساز 10 لیتری به افرادی توصیه می شود، که درگیر بیمار های ریه شدید است، بیشتر دستگاه های 10 لیتری از برندهای آمریکایی می‌ باشد. زمانی که فرد در وضعیت حاد درگیری ریوی قرار دارد، می تواند از این محصول استفاده کنید. آلارم های هشدار دهنده این دستگاه ها دقت بالایی دارند.

 • دستگاه اکسیژن ساز مخصوص بیماران کرونایی​

با توجه به درگیر شدن ریه به خاطر ویروس کرونا استفاده از دستگاه های اکسیژن ساز به بیماران کرونایی توصیه می شود. با توجه به میزان درگیری ریوی و سطح اکسیژن خون انتخاب دستگاه برای بیماران کرونایی متفاوت می‌ باشد.

مزایا و فواید دستگاه اکسیژن ساز اجاره ای​

 • تأمین اکسیژن مرطوب و خشک مورد نیاز بدن
 • قیمت اجاره ی دستگاه بسیار به صرفه تر از خرید اکسیژن ساز می باشد.
 • شفاف سازی پوست و پیشگیری از پیری
 • برای افراد سیگاری باعث ترمیم ریه می شود.
 • سبب افزایش عمر و همچنین بهبود حافظه
 • خون رسانی به تمامی سلول ها و بافت های بدن
 • باعث بهبود عملکرد مغز می شود، و توانایی آن را افزایش می دهد.
 • کاهش بیماری های قلبی و عروقی
 • می توانید مطمئن باشید، که یک دستگاه تولید کننده اکسیژن بهداشتی دارید.
 • کاهش استرس بیمار جهت تأمین اکسیژن بدن

نکاتی مهم درباره ی دستگاه اکسیژن‌ ساز​

 • استفاده از دستگاه اکسیژن ساز برای ان دسته از بیمارانی که مشکلات ریوی دارند، ضروری است. گاهی یک بیمار برای ترخیص از بیمارستان به شرط استفاده از این دستگاه مرخص می شود.
 • زمانی که میزان اکسیژن هوا کمتر از 6 برسد، زندگی فرد به خطر می افتد. در صورتی که اکسیژن هوا کم شود، مغز متورم می شود، که این خود یک نوع عارضه خطرناک می باشد.
 • اکسیژن یکی از عناصر حیاتی می باشد، که می تواند عملکرد بدن را تحت تاثیر قرار دهد. زمانی که میزان اکسیژن در بدن کاهش پیدا کند، اولین عضوی از بدن که دچار مشکل می شود، مغز است.
 • درصد خلوص اکسیژن خروجی دستگاه اکسیژن ساز بین 93 تا 96 درصد است.
 • با روشن گذاشتن دستگاه اکسیژن به خیال این که اتاق را مملو از اکسیژن می کند، خود را گول نزنید، چون که دستگاه اکسیژن ساز گرچه روشن باشد، ولی هیچ اکسیژنی به اتاق منتقل نخواهد کرد.
 • دستگاه اکسیژن خانگی یا ثابت با برق کار می کنند، و با رفتن برق این دستگاه از کار می افتد.
 • تا زمانی که دستگاه روشن است، به هیچ عنوان به پهلو قرار داده نشود. همچنین در زمان روشن بودن دستگاه آن را حرکت ندهید، چون موتور دستگاه معلق است، و احتمال خرابی دارد.
 • یک دستگاه اکسیژن ساز خوب و استاندارد باید دارای مواردی مختلفی از قبیل لیوان مرطوب کننده، فیلتر داخلی و خارجی دستگاه، سوند نازل اکسیژن و ماسک اکسیژن باشد.

شرایط حاد نیاز به اکسیژن ساز​

 • آسم​

این مشکل زمانی به وجود می آید، که مجاری تنفسی شما ملتهب شده، و شروع به تولید مخاط زیادی می کند، که تنفس را دشوار می کند. در حالی که تعدادی داروهایی وجود دارد، که می توانند آسم را درمان و کنترل کنند، یک کنسانتره اکسیژن می تواند سطح بالایی از اکسیژن را به داخل خون بیمار پمپاژ کند. در حالی که آن ها دچار حمله آسم شده اند، و باعث می شود، تنفس را به بیمار برگرداند.

 • ذات الریه​

ذات الریه عفونی می باشد، که در آن در هر دو کیسه هوای ریه ها التهاب ایجاد می کند، و در بسیاری از موارد آن ها را با مایع پر می کنید. اکسیژن درمانی برای بسیاری از بیماران ذات الریه تجویز شده است، و نتایج بالینی خوبی نیز دیده اند.

 • سندرم پریشانی تنفسی (RDS)​

سندرم پریشانی تنفسی نوعی اختلال تنفسی می باشد، که بیشتر در نوزادانی که تازه متولد شده اند، دیده می شود، مخصوصاً در کودکانی که شش هفته یا بیشتر قبل از تاریخ زایمان متولد می شوند. نوزادان تازه متولد شده از RDS به اندازه کافی سورفاکتانت را ندارند، و همین موضوع سبب ریزش ریه های آن ها می شوند، و باعث می شود، این بیماری که نتوانند نفس بکشند. اکسیژن درمانی با استفاده از کنسانتره ها به کاهش اکسیژن در جریان خون و ریه نوزادان کمک می کند، تا عوارض بعدی را کاهش دهد.

 • دیسپلازی برونکوپلومونار (BPD)​

نوزادانی که به خاطر RDS دچار رنج و عذاب هستند، نیز خطر بیشتری برای ابتلا به BPD دارند. این یک بیماری شدید ریوی است، که احیتاج به پشتیبانی تنفسی طولانی مدت دارد. بنابراین بهتر است، که از دستگاه اکسیژن ساز در منزل استفاده کنند.

بیماری های مزمن که به اکسیژن درمانی نیاز دارند​

 • بیماری انسدادی مزمن ریوی (COPD)​

بیماری انسدادی مزمن ریوی حدود 16 میلیون نفر را تحت تأثیر قرار می دهد، ولی شما می توانید با اجاره و فروش اکسیژن ساز درمان موثر باشد. زمانی که به COPD مبتلا می شوید، آسیب مزمن ریه دارید، که جذب اکسیژن کافی برای ریه ها را دشوار می کند. به همین خاطر شما می توانید در تنفس مشکل داشته باشید.

 • فیبروز سیستیک​

فیبروز سیستیک سبب آسیب دستگاه گوارش و ریه می شود. این یک بیماری نادر می باشد، که سلول های بدن را که مسئول تولید مخاط، عرق و آب گوارشی می باشند، را تحت تأثیر قرار می دهد. مایعات تغییر می کنند، و در نتیجه محلول چسبنده و ضخیم تری ایجاد می شود، که مجاری، لوله ها و مجاری عبور افراد آلوده را وصل می کند. نوعی اختلال خواب نیز وجود دارد، که می تواند جدی باشد، و سبب توقف تنفس فرد به طور پراکنده در طول خواب شود. معمولاً درمان این بیماری فشار مثبت مداوم راه هوایی (CPAP)، کاهش وزن و ورزش بدنی است، اگرچه ممکن است،بعضی از افراد مبتلا به این نوع اختلال در خواب به اکسیژن درمانی نیاز داشته باشند.اجاره دستگاه اکسیژن ساز در کرج و تهران​

مرکز پزشکی سلامت نوین برای کمک به شما عزیزان و برطرف شدن مشکلات تنفسی، دستگاه های اکسیژن ساز را به شما اجاره می دهد، تا در مسیر سلامت گام بردارید. شما می توانید جهت اطلاع از قیمت اجاره دستگاه اکسیژن ساز با کارشناسان ما در تماس باشید.
در مناطق و شهرهای مختلف کرج ما به شما خدمات اجاره دستگاه اکسیژن ساز را ارائه خواهیم داد. شما می توانید جهت اطلاع از قیمت اکسیژن ساز و تفاوت هزینه ها در نقاط مختلف از کارشناسان ما مشورت بگیرید.

در تهران و شهر کرج و شهرستان های اطراف آن نیز امکان اجاره دستگاه اکسیژن ساز وجود دارد. شما به راحتی می توانید تقاضای خود را ثبت کنید، و از این دستگاه ها به صورت کوتاه مدت و یا طولانی مدت جهت بهبودی بیماران خود استفاده کنید.

مشکلات ناشی از مصرف اکسیژن کم یا زیاد بدن​

مشکلات ناشی از سطح اکسیژن خون بالا​

 • زمانی که از اکسیژن با غلظت های بالا بیش از 96% استفاده می کنید، اکسیژن به عنوان ماده ای سمی و تخریب کننده به مجاری تنفسی آسیب می رساند.
 • اکسیژن سبب اکسید شدن و یا به عبارتی سوزانده شدن و به تعبییر ساده باعث از بین رفتن و مرگ سلولی بافت های حساس می شود.
 • صدماتی که به سلول های پوششی مجاری تنفسی و میکرو عروق و دیگر سلول های دفاعی وارد می شود، می‌ تواند تا مرحله از بین رفتن این سلول ها پیش رود. زمانی که این روند ادامه پیدا کند، می‌ تواند سبب ایجاد سندروم حاد تنفسی شود.
 • در بیماران با بیماری مزمن ریوی باید در زمان تجویز اکسیژن احتیاط بیشتری انجام داد، چون ممکن است، به آپنه و یا قطع تنفس منجر شود.

مشکلات ناشی از سطح اکسیژن خون پایین​

با توجه به این که ممکن است، اکسیژن بالای خون به بدن آسیب برساند، سطح پایین آن هم ممکن است،باعث به وجود آمدن مشکلاتی شود. از این مشکلات می توان به گیجی، سردرد کبود شدن بدن در قسمت ها لب و یا ناخن و دیگر مشکلات اشاره کرد.قیمت اجاره اکسیژن ساز​

قیمت اجاره اکسیژن ساز با توجه به نوع و مدل دستگاه، قابلیت های آن، مدت زمان اجاره و... متغیر می باشد.
 


🔴 لینک های مفید: شبیه ساز منظومه شمسی , خرید لایک ارزان
میزبانی شده توسط سرورهای قدرتمند افیکس هاست

بالا