• مقام معظم رهبری : وقتی افکار عمومی یک ملّت در اختیار بیگانه قرار گرفت، حرکت آن ملّت هم طبعاً طبق میل آن بیگانه پیش خواهد رفت.

8 علت بی حسی و سوزن سوزن شدن بازو و دست‌ها

بی حسی بازو دلایل احتمالی متعددی دارد، که می‌تواند از دلایل ساده تا دلایل جدی متغیر باشند.

عمل ساده ای مثل نشستن یا دراز کشیدن در یک حالت نامناسب می تواند سبب جلوگیری از جریان خون مناسب به بازو شده و یا با وارد کردن فشار اضافه به اعصاب بازو، باعث بی حسی این ناحیه از بدن شود.

البته، بی حسی بازویی که علت آن به راحتی قابل تشخیص نباشد ممکن است نشان دهنده ی یک بیماری زمینه ای مثل آسیب های عصبی، فتق دیسک یا بیماری های قلبی عروقی باشد. دلایل جدی بی حسی بازو شامل حمله ی قلبی و سکته ی مغزی می‌شود.

8 علت بی حسی دست و بازو

در ادامه ما 8 دلیل احتمالی برای بی حسی بازو را بررسی کرده و درمان های مربوطه برای هرکدام را ارائه خواهیم داد.

1_ انسداد یا فشردگی رگ های خونی

انسداد یا فشردگی رگ های خونی می تواند در جریان خون به قلب یا جریان خون از قلب به اندام ها تداخل ایجاد کند. جریان خون ضعیف شده باعث بی حسی و گزگز در بازوها، دست ها و پاهای شما می شود. از علائم دیگر کاهش جریان خون می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سردی دست و پا
  • کبودی یا آبی شدن رنگ پوست
  • ورم در پاها، قوزک و مچ پا
  • خستگی
  • درد مفاصل و عضلات


در برخی موارد، این مشکل می تواند از علائم سایر بیماری ها باشد. برخی از این بیماری ها عبارتند از:

  • آترواسکلروز: این بیماری زمانی اتفاق می افتد که کلسترول های اضافی (که با نام پلاک شناخته می شوند) در رگ های خونی انباشته شوند. انباشتگی پلاک می تواند باعث خشکی و تنگی شریان ها شده و جلوی جریان خون را بگیرند.
  • لخته های خونی: لخته های خونی زمانی ایجاد می شوند که خون های لخته شده در یک رگ خونی به هم چسبیده و تشکیل یک لخته ی بزرگ خونی را می دهد. این لخته ها می توانند سبب گرفتگی عروق خون شوند.
  • بیماری شریانی محیطی: این بیماری نوعی خاص از آترواسکلروز می باشد که در آن، پلاک ها در شریان های بازو و پا ایجاد انسداد می کنند.
  • دیابت: دیابت می تواند روی سیستم جریان خون شما تأثیر بگذارد. علت این امر بالا بودن سطح قند خون بوده که باعث تشکیل پلاک در رگ های خونی و آسیب رساندن به رگ ها می شود.
به گفته ی دکتر آرش توفیق جراح عروق، درمان جریان خون ضعیف با توجه به علت زمینه ای آن متفاوت می باشد. پوشیدن باندهای فشاری می تواند التهاب بازوهای شما کاهش دهد. همچنین، ورزش می تواند جریان خون در بدن را تقویت کند.

افرادی که دچار گرفتگی های متعدد شریانی یا لخته های بزرگ خونی می شوند، ممکن است نیاز به جراحی داشته باشند. در برخی موارد، جراح عروق می تواند با تجویز داروهایی مشکلات زمینه ای شما -که سبب پایین آمدن کیفیت جریان خون شده اند- را برطرف کند. ادامه
 

لینک های مفید: شبیه ساز منظومه شمسی , حدیث , رنگ , ایموجی , دانلود آهنگ , امداد ام وی ام
میزبانی شده توسط سرورهای قدرتمند افیکس هاست

بالا