• مقام معظم رهبری : وقتی افکار عمومی یک ملّت در اختیار بیگانه قرار گرفت، حرکت آن ملّت هم طبعاً طبق میل آن بیگانه پیش خواهد رفت.

تاثیر سونا خشک بر روی سلامتی

مزایای سلامتی احتمالی​

صرف نظر از نحوه گرم شدن سونا یا میزان رطوبت، تأثیرات آن بر بدن مشابه است.

وقتی فردی در سونا می نشیند، ضربان قلب او افزایش می یابد و رگ های خونی گشاد می شوند. این امر گردش خون را افزایش می دهد، به روشی مشابه با ورزش کم تا متوسط بسته به مدت استفاده از سونا.

هنگام استفاده از سونا، ضربان قلب ممکن است به 100-150 ضربه در دقیقه افزایش یابد. این ممکن است برخی از مزایای سلامتی را به همراه داشته باشد.

تسکین درد​

افزایش گردش خون ممکن است به کاهش درد عضلانی، بهبود حرکت مفاصل و کاهش درد آرتریت کمک کند.

کاهش سطح استرس​

از آنجایی که گرمای سونا گردش خون را بهبود می بخشد، ممکن است باعث آرامش شود. این می تواند احساس خوب بودن را بهبود بخشد.

بهبود سلامت قلب و عروق​

کاهش سطح استرس هنگام استفاده از سونا ممکن است با کاهش خطر حوادث قلبی عروقی مرتبط باشد.

یک مطالعه که در فنلاند انجام شد، 2315 مرد 42 تا 60 ساله را در طول 20 سال مورد بررسی قرار داد. یافته‌ها حاکی از آن است که افرادی که از سونا استفاده می‌کنند ممکن است دچار یکخطر کمترمنبع مورد اعتمادمرگ بر اثر بیماری قلبی عروقی

از میان شرکت کنندگان در این مطالعه، در مجموع 878 نفر بر اثر بیماری قلبی عروقی، بیماری عروق کرونر یا مرگ ناگهانی قلبی جان خود را از دست دادند. شرکت کنندگان بر اساس تعداد دفعات استفاده از سونا از جمله یک بار در هفته، دو تا سه بار در هفته و چهار تا هفت بار در هفته طبقه بندی شدند.

پس از تنظیم عوامل خطر قلبی عروقی، افزایش استفاده از سونا با کاهش خطر ابتلا به بیماری های کشنده مرتبط با قلبی عروقی مرتبط بود.شرکت‌کنندگانی که دو تا سه بار در هفته از سونا استفاده می‌کردند، 22 درصد کمتر از کسانی که فقط یک بار در هفته از آن استفاده می‌کردند، دچار مرگ ناگهانی قلبی شدند. کسانی که چهار تا هفت بار در هفته از سونا استفاده می کردند، 63 درصد کمتر در معرض خطر مرگ ناگهانی قلبی و 50 درصد کمتر در معرض خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی نسبت به کسانی بودند که فقط یک بار در هفته از سونا استفاده می کردند.

تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا ارتباط قطعی بین استفاده از سونا و کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی وجود دارد یا خیر .

استفاده از سونا همچنین ممکن است با کاهش فشار خون و بهبود عملکرد قلب همراه باشد.
منبع: https://woodshoptehran.ir/ساخت-سونا-خشک/
 

لینک های مفید: شبیه ساز منظومه شمسی , دانلود آهنگ , دکوراسیون داروخانه
میزبانی شده توسط سرورهای قدرتمند افیکس هاست

logo-samandehi
بالا