تجربه نزدیک به مرگ از نظر اسلام

atefeh

تازه وارد
سلام دوستان گرامی
تجربه نزدیک به مرگ رو حتما همه شنیدید
یه انسان میمیره و بعد با شوک الکتریکی و... باز زنده میشه
در این موارد کسانی که مرگ رو برای چند ثانیه تجربه کردن بعد از هوشیاری میگن یه چیزایی را دیدن
همه ی این افراد تجربیات مشابه دارن
حالا سوال اینه در اسلام این موضوع تائید شده یا نه ؟
با سند پاسخ بدید

admin_99

Administrator
عضو کادر مدیریت
اللَّهُ يَتَوَفَّى الْأَنْفُسَ حِينَ مَوْتِهَا وَالَّتِي لَمْ تَمُتْ فِي مَنَامِهَا ۖ فَيُمْسِكُ الَّتِي قَضَىٰ عَلَيْهَا الْمَوْتَ وَيُرْسِلُ الْأُخْرَىٰ إِلَىٰ أَجَلٍ مُسَمًّى ۚ إِنَّ فِي ذَٰلِكَ لَآيَاتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ (42 زمر )
خداست آن که وقت مرگ ارواح خلق را می‌گیرد و آن کس را که هنوز مرگش فرا نرسیده نیز در حال خواب روحش را قبض می‌کند، سپس آن را که حکم به مرگش کرده جانش را نگاه می‌دارد و آن را که نکرده (به بدنش) می‌فرستد تا وقت معیّن (مرگ). در این کار نیز ادله‌ای (از قدرت الهی) برای متفکران پدیدار است.

kamal

تازه وارد
کلا خداوند در قرآن به خروج روح از بدن در زمان خواب و برگشتن روح به بدن در زمان بیدار شدن اشاره میکند
پس میشه این رو هم برداشت کرد که بدن با یک آسیب برای زمان کوتاهی روحش رو از دست بده و باز برگرده

من فکر میکنه اسلام این مورد رو تائید میکنه البته بهتره برید از دفتر مراجع سوال کنید تا نظر قطعی را داشته باشید

خواهران_بسیج

عضو انجمن
من فکر میکنم انسان بمیره دیگه روحش توسط خدا از این دنیا میره و امکان بازگشت نداره مگر با معجزه
مثل اون مرده ای که حضرت مسیح ع زنده کرد

🔴 لینک های مفید: شبیه ساز منظومه شمسی , خرید لایک ارزان
میزبانی شده توسط سرورهای قدرتمند افیکس هاست

بالا